1 Mart 2009 Pazar

Almanya'ya Selam

1 tane ömer üründül tadında yorum
Selam gençler. İyisiniz inşallah? İyi olduğunuzu tahmin ediyorum. Zaten ne gelebilir ki başınıza? En fazla ne olabilir yani? Neyse ben büyük konuşmayayım ve yazmaya başlıyayım.

Bugün metroda küfürlü yumruklu asker kavgası vardı. Asker dediğim, çarşı iznine çıkmış sivil asker. Bir an aralarında kaldım. Tam o sırada taraflardan bir tanesi benim kolumdan tutarak bana sığınmak istedi. Hayır nasıl yani, ne alaka bana sığınıyorsun? Ortalama Türk boyunda, ortalama Türk göbeğine sahip bir insanım ben artık. Ayrıca asker olan sensin lan aramızda, benim sana sığınmam lazım. Hasbinallah.

Bugünün ikinci yarısını Radyo Topluluğu'yla geçirdim ve şunu fark ettim ki bir sürü insan okuyor burayı. Yani bazıları ara sıra, bazıları gün-be-gün falan ama okuyorlar yani. Bir de toplantı sonunda tahtaya bizim topluluk blogunun üstüne kendi blogumu da yazdım reklam olsun diye. Az değil miyim neyim. Neyse efenim, burdan Odtü Radyo Topluluğu'ndan okuyan herkese selam olsun. Bi de Frankfurt'taki kaynımgile ve Sıçtıngrauf'daki ilkokul arkadaşlarıma da selamlar tabi.

Radyo Topluluğu'nda yeni üyelikten alt kurulluğa terfi ettim ben bugün. Baya bildiğin terfi oldum (terfi ettim mi oldum mu işte). Artık maaşım daha dolgun, kızlar haberiniz olsun yani. Düzenli ev, düzenli iş, düzenli maaş, saçlar sarı, daha ne olsun. Ahah. Şaka bir yana pek verimsiz geçen ilk dönemden sonra ikinci döneme "Ya Allah!.." ('hamdolsun' mantığıyla değil tabi:D) diyerek başladım, antenleri filan açtım. Şimdi bana tek gereken şey doğanın yardımı. Havanın bir an önce düzelip ısınmasını diliyorum. Süphaneke dinimiz amin.

Ya o değil de (ne?), benim saçlar aldı başını gitti. Napıcağımı bilmiyorum. Kessem kesilmez, bıraksam bırakılmaz. Benim kontrolümden tamamen çıkmış durumdalar, orda kendi bağımsızlıklarını ilan ettiler. Tabi geçen iki sene boyunca 3 ayda bir 3'e vurduruyordum saçları, artık "şş laaaan" dediler sanırım. (Ama bu Ahmet'in şş laaan'ından değil. Bu daha bir baskıcı bir şş laan.) Hayır yani şimdi berbere gideceğim, o kadar uyara uyara "abi çok alma bak, hafif alıcaksın, yani genel hatları durucak, sadece biraz kısaltıcaksın, tamam mı, yapıcan mı?" dememe rağmen herif kafasına göre katır katır kesicek, yine damdızlak bırakıcak. Anlamıyorum ki yani o berber o saçı benim istediğim gibi sadece "çok az" kısaltsa tatmin olmuyor mu? Sanırım kısa mesafe için burun kıvıran taksici mantığıyla aynı. Bi gidin lan, bi gidin! Valla yarın bir gün ben olacağım berber de taksici de, o zaman görüceğiniz.

Dostlarım. Bu haftanın bomba gibi geçeceği gerçeğiyle karşı karşıyayım. Bir kere hemen yarın sabah hazırlığa değil bölüm binasına gideceğim. Hatta sabah da değil, sabahın köründe. 8.40 dersine. Ama, off, benim asıl pimpiriklendiğim nokta orası değil tabi. Asıl önemlisi bölümümün kampüsteki yeri. -eöö ağzım yamulmayacaksa bilen bilir- Ben bir Petrol Mühendisliği öğrencisiyim. Mezun olunca Arap yarımadasında paraya para demiyeceğim falan bunlar hikaye tabi, ama mezun oluncaya kadar da bölüme ulaşabilmek için bir ton yol gideceğim. Bilmeyenler için şöyle özetliyeyim: Mesela bizim Ankara'da bir Ümitköy vardır. Baya uzak falan. Hatta Eskişehir'e daha yakın diye dalga konusu olur. İşte benim petrol binası da Odtü'den çok Bilkent'e falan daha yakın. Öyle bir şey yani. En kısa zamanda bölümden arabalı kız arkadaş yahut direkman bir araba gerekicek. İkisi de kolay ihtimaller değil. Hadi bakalım..

Ha ne diyordum; yarın oraya gideceğim işte. Sonra çıkışta Bukkros var ona gitmeyi düşünüyorum. Efendime söyleyim, daha sonra salı günü Dolapdere Big Gang geliyor, ona gitsem hiç fena olmayacak. Çarşamba günü Slumdog izlemeye gideceğim. Cumartesi Hacettepe - Beşiktaş maçına gideceğim stadyuma. Pazar da elbet bulunur bir şeyler. Öyle yani. Deli dolu bir hafta olacak. Şimdiden hayırlısı diyorum, eğer ilgilinizi çekmiyorsa söyleyin ama ben bu aktiviteleri büyük ihtimalle ayrıntılarıyla yazacağım yaşadıkça.

Aklıma takılıyor şu konu: Yalakalık yapmak bu kadar aleni iken kimse fark etmiyor mu? Tayyip hangi şehre giderse o şehrin atkısını atıyor boynuna. Diyarbakırspor, Kayserispor, Adanaspor, artık nereye gittiyse.. Olum valla kimsenin siyasi görüşüne bok atmak için demiyorum ama ortada alenen bir seçim öncesi yalakalanma durumu var. "Atkını da al git!" diyesim geliyor..
edit: Hatta aynısını Daimi Muhalefet lideri Deniz Baykal da yapıyor. İki taraf da gayet yalaka. Ne yapacağız lan biz.

Şimdi tabi bir yerde sonlandırmak lazım. Orası burasıdır. Kendinize çok iyi bakınız, çok iyi bir hafta diliyorum. Tabi kendime de.

(not-içi-not: "davos bitmiştir" esprisinden gına geldi. tayyip derhal başka bir söz bulmazsa ben bulacağım. yeter lan.)
(not2: koyacak resim bulamadım bu uzun yazıya. idare edin.)

Bir kişi Ömer Üründül olmaya çabaladı

  1. kiidra says:

    Dünyada en çok güldüğüm yazı buydu. Evet buydu.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)