15 Mart 2009 Pazar

Anne, Baba, Acun?!

0 tane ömer üründül tadında yorum
Oralarda hava nasıl bilmiyorum ama Ankara-Dikmen'de şu an çok fazla kar var. Çok ama. Haddinden fazla. Bir yandan güneş de vuruyor. Küresel ısınma filan derken iyice çığrından çıktı bu iklim işleri. Birinin Doğa Ana'ya işlerin böyle yürümeyeceğini anlatması lazım.

Böyle karlı ve güneşli bir pazar gününde kahvaltı masasıyla başlıyorum bu kez. Öyle ki; bizde pazar kahvaltıları diğer 6 güne nazaran daha farklıdır. Haftanın diğer günlerinde bir arada kahvaltıya oturmayan aile bu günde fırsat bulur. O yüzden pazar kahvaltıları bizim evde hem geç, hem de uzun uzun yapılır. Gerçi bilmem, belki her evde öyledir. Neyse işte, bugün de oturduk masaya, konuşuyorz oradan buradan. Birden konu dünkü adama geldi. Dünkü adam dediğim, Var mısın Yok musun'daki yarışmacı. "Yau dünkü adam naaptı, ne varmış kutusunda?" İşte bu replikle dumur oldum, kahvaltıya adeta 1-0 yenik başladım.

Efenim benim şeker ailem eskiden öyle çok yarışma, program falan izlemeyen insanlardı. Hatta eskiden dediğim, 2-3 ay öncesine kadar falan. Televizyonla pek araları yoktu, olsa da annem dizi mizi bulup izler (ağır türk dizileri tabiiy), babam da nerede tartışma programı var, haber var gider onu bulup izlerdi saatlerce. Hatta işbu insanlar 2-3 ay öncesine kadar Var mısın Yok musun'a türlü türlü boklar atar, "emaaan bunu da kimler izliyor canım, peh, kaldırsınlar şunu adam gibi bişi versinler. heeh." diyip zaplarlardı. 

Dostlarım, dünya döndükçe pek çok şey değişiyor. Annemle babam gibi.

Ne zaman, nasıl oldu bilmiyorum ama birden bire VmYm hayranı olup çıktılar başıma. Her programı detaylarıyla takip etmeye, yarışmacıları ezberlemeye başladılar. "Aa bak şu çocuk şeymiş, Malatya'da işçiymiş. Bak bak onun yanındaki de trafik kazasında arkadaşını kaybetmiş. Aa bak beriki de.." Birden bire programın "müdavimi" oldular. Sanki bir gece uzaylılar tarafından kaçırılmış, ya da bir ara vahiy gelmiş gibi spontane. Onlarla birlikte yatıp kalktılar, "kırmızı"yla oturup, "mavi"yle kalkar oldular. İşte son 3 aylık bir dönemden sonra bugün geldikleri nokta epey iç açıcı(!) idi: "Naapmış dünkü adam? Almış mı, almış mı?"

Hee, almış. Allaam ya. Almışsa almış kardeşim, bize ne? Yüzde onunu bize mi verecek? Ama yok, 3 ay önce programı itin gtüne sokup çıkaran ebeveynlerim nerde, şimdi her kutuya ayrı tepkiler verebilen ebeveynlerim nerde.. 

Off. Bak şimdi bir garip, bir kötü hissettim. Baya dedikodu yapıyorum lan. Oha. Ben zaten son zamanlarda çok dedikodu yapmaya başladım, Allah'ım sen affet. Neyse o zaman bir dedikoduyu da böylece kapatıyor, herkese iyi pazarlar diliyorum. (Hayır, ailemi çok seviyorum lan tabi ki. Dedikodu yaptık diye hayırsız evlat olacak değilim. Çarpıntmayalım.)

"Bu pazar seni kilisede göremedim Peder Pardus Antonyus?"

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)