19 Mart 2009 Perşembe

Mid-midterm Yazısı

1 tane ömer üründül tadında yorum
Merhaba milleet.. Nasılsınız? Olur da aranızda beni sorucak olan olursa (sormazsınız, anca okuyun, annca) benim kafam beynim şarkı-mp3-playlist doldu, patladı. Patlak kafayla yazıyorum yani şu anda. Bugün midterm'ün ilk 45 dakikası vardı, yarın da öbür 45 dakikası var.. Hazırlanıyor muyum, tabi ki, hem de deliler gibi, öyle böyle değil.

Bizim okul Azeri'lerle dolu. Elini sallasan muhakkak bir Azeri'ye çarpıyor. Sallamamakta fayda var. Dolmuşta gelirken yanımda bir Azeri çocuk vardı, telefonla konuşuyor. Azeri olduğunu tabi konuşmasından anladım. Hatta bir ara emin değildim, bir yerde "Yakgşii!" diye çemkirince "garanti azeri" dedim. Neyse işte bu çocuk deliler gibi Azerice konuşuyor, çok akıcı, çok hızlı. Ben anlamıyorum tabi her ne kadar Türkçe'ye benzese de. Sonra telefonu kapattı, başka bir yeri aradı, birden şakır şakır Türkçe konuşmaya başladı. Sanırsın ki yıllar yılı Balgat çocuğu, o derece. Şaşırdım tabi. (bağlayamadık tabi) Bunlar böyle, her biri ayrı bir cins. Bir de çok kıro oluyorlar yahu, ben senenin başında sınavda bi çocuk gördüm, sandalet üstüne çorapları çekmişti. Çok cinsler çok. (ırkçılık yapmak gibi olmasın da - let's kick racism out of blogspot)

Dolmuş molmuş diyince aklıma geldi.. Geçen gece, saat 11 filan. Kızılay'dan eve gidicem yine. Bindim dolmuşa, uzattım 50lik banknotu (bozuk yoktu olum ne hava atcam sana); şoför bi evirdi çevirdi; ışığa tuttu muttu bişeyler yaptı, iki dakkada o Atatürk silüetini ancak görebildi. Sonra benim sinirlendiğimi anlayınca huzursuz hissetti, açıklama yapmaya çalıştı: yok işte "bu aralar çok sahte para dolaşıyo diyolla ortalıklarda..hmm..tamam bu sahte değil tabi hıhı.." Durdum. Dedim ki: "Ya Allahaşkına (vurgulu), para basıcak biri olsam 50lik banknottan sadece bir tane basıp, onu da dolmuşa mı veririm lan? Olum kalpazan olsam araba alırım lan, senin kıçıkırık dolmuşunda işim ne, ha?" Tamam, tam böyle olmadı bu konuşma; ama yalan mı, kalpazan olsam dolmuşa mı vericem parayı. Dingil.

Ben bu mükemmel derecede pörsümüş beynimi dinlendirmek üzere gidiyorum. Yarın belki de daha erken saatte yazmak üzere, görüşürüz efenim.

Daçe.

Bir kişi Ömer Üründül olmaya çabaladı

  1. Adsız says:

    sandalet içi çorap çok güzel bi tespit, sen adeta harika bir tespitçisin :D diyolla ya "tespitçi" diye :D yazın kumsalda bi milli piyango bayiisi amca geziyordu sandalet içi çorapla :D (berk)

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)