16 Mart 2009 Pazartesi

Aleykümselâm

1 tane ömer üründül tadında yorum
Biraz maddeleme yapacağım, tutmayın beni.

-> Adam gibi blog okuyamaz oldum son zamanlar. Bunu "benim blogum çok şahane, kralını tanımam" küstahlığıyla söylemiyorum tabi ki (zaten en kralı benim, bunu herkes bilir, söylememe gerek yok. ahah). Ama şunun için söylüyorum.. Eskiden ufak bir gezintiye çıktığımda çok şahane bloglar bulup okurdum. Şimdi hangi blogu keşfetsem kız blogu çıkıyor. Düğmeye basılmış gibi bir anda ellibeş milyon tane kız blogu türedi. Hayır cinsiyet ayrımcılığı yaptığımdan değil; ama siz söyleyin, sırf şiir ve şarkı sözü, biraz kedili, biraz da kalpli resimler koyan blogdan zevk alınır mı? Alınmaz elbet. Ben de uzun süredir arkadaşlarımın bloglarından başka okumuyorum, eğer siz de okumak isterseniz ahanda benim blogun sağ alt tarafında yazıyor hepsi. Yoksa kediler, köpekler, kalpler, şiirler nereye kadar?

-> Yarın kağıt uçak yarışmasına giriyorum dostlar. Şans dileyin bana. (süfermen gibi uççurcam şerrofsizim süfermen!) Avusturya'daki finallere kalırsam da ertesi gün şöyle Fotomaç manşetleri çıkarsa şaşırmayın: "Daçe, uçağını Salzburg'a uçurdu!", "Daçe Avusturya'da!", tabi yanında "Daçe kimdir-Künye" adlı küçük bir tablo da olacak..

-> Demin kapı çaldı, ben bilgisayar başındayım. Annem açmaya hareketlendi kapıyı, ben kımıldamadım. Bilgisayar başında, kapıdan gelen sesleri dinliyorum. Aynen şunu diyor gelenler (biri kadın, biri adam): "Merhaba efenim size Karayalçın'ın selamını getirdik, eheki eki". Nasıl yani selam? Hava mı atıyorsun? Bir hışımla "Havalanma hayatım, ben de sana Bülent Tanık'ın selamını getirdim" diyiverecğidim odamdan çıkıp, ama neysse dedim, akıllı ol Berkay. Neyse, ben dinliyorum bir yandan hâlâ. En son, annemle giriştikleri kısa diyalog sonucu bizim kapıdan uzaklaşıp hemen karşı daireye giderlerken kadın olanın bir yandan yazmaya başladığını fark ettim: "İkkii.. (2 numara bizim daire oluyor) Ollumluu.." Vay anasını. Bildiğin seçim anketi lan. Heheyo! Artık "Kime soruyolar lan bunları? Bana sormadılar mesela.." diye çemkiremeyeceğim, artık sonunda bir anket de bana sordular. Hehey, breheyy! (bin atlı seçimlerde çocuklar gibi şendik)

-> NTV'nin güzide spor sayfasında basın tarafından boku çıkarılan Kewell'ın yeni bir haberini gördüm ve artık Oha'nın âlâsını zikrettim. Bakınız haber şöyle başlıyor; "Galatasaray'da cezalı Emre Aşık'ın yerine Hamburg maçında Harry Kewell'ın stoper oynaması bekleniyor." Oha oha! Nasıl yani? Nasıl stoper? Oha, nasıl?

Şaşırmışlığın tavana vurmuşluğuyla kelamlarıma burada son veriyorum. Madde bağımlısı olduğumdan yazmış olduğum bu birkaç maddeyi afiyetinize sunup ayrılıyorum. Bundan sonraki yazılarda görüşelim diyorum.. (-çıkışa gel) Daçe.

Bir kişi Ömer Üründül olmaya çabaladı

  1. direnk says:

    şu madde bağımlısı esprisini yapmayaydın o vakiy iyiydi :D

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)