14 Mart 2009 Cumartesi

Büyük Soygun

2 tane ömer üründül tadında yorum
Fransız yapımı bir polisiye-komedi filminden ("Büyük Soygun", 2009) can alıcı bir kovalama sahnesi. Başrolde ve yardımcı rollerde tanıdık isimler var. Örneğin direksiyonda "Barthez"i canlandıran usta oyuncu her gün gördüğümüz, bildiğimiz biri, Recep Tayyi Perdoğan.

Film "7 yıl önce" ibaresiyle Paris'te terk edilmiş bir hangarda başlıyor. Kasım 2002'de Fransa'daki seçimlerde yapılan ufak(!) bir hata sonucu yanlışlıkla iktidara gelen "Barthez ve Saz Arkadaşları Partisi" adlı siyasi partinin geçtiğimiz 7 yıl içinde Fransız halkını nasıl soyup soğana çevirdiğinin ve halkın hâlâ nasıl bunun farkına varmadığının komik ve bir o kadar da şaşırtıcı hikayesinin anlatıldığı film, daha şimdiden Fransız Altın Portakal'ı olan Cannes Film Festival'inde 5 dalda aday gösterildi.

"Büyük Soygun" adıyla Türkçe'ye çevrilen "Lé Havre dés Loups Monaco", gelecek haftalarda Türk sinemaseverlerle buluşacak.

2 kat daha fazla Ömer Üründül

  1. direnk says:

    üstelik bi pazartesi bi perşembe bi bilet alan bi bilet daha almak "zorunda"

  2. karbon says:

    mercedesin sürücü koltuğunda gördüğümüz başrol oyuncusunun "le meilleur fils de pute" ödülünü ne denli hak ettiği beyni olan herkesçe biliniyor

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)