17 Şubat 2009 Salı

Uyur-yazar

2 tane ömer üründül tadında yorum
Uyku.. Biraz uyku, bütün isteğim bu. Yorgunum. Bu dönem tabiri caizse skipattı beni iki günde. Mala çevirdi. Daha bugün ikinci gün laan. Off.

Aslında sınıf olarek bugün dünden daha iyiydi. Hatta derste bazen keyif aldığımı bile söyleyebilirim. Sınıfa alışma işi sandığım kadar acılı olmayacak galiba. Ama işte, yine de herkesle kaynaşabilene dek en çok hırpalayan bu uyku düzenleri olacak gibi. Onun da ta ağzını ayırayım ya. Puff.

Günün ilerleyen saatlerinde okuldan sonra Kızılay'da bir takım futbol nidaları yükseldi. Duymuşsunuzdur. Eski sınıftan (böhühü) arkadaşlarla oturup saatlerce Türk ve dünya futbolunun gelmişini geçmişini yad ettik. Tabi ne Sherringham kaldı, ne Hesp (!), ne Contra, ne Jardel, ne DK Fransa '98, ne de Akçaabatsebatspor.. Uzun zamandır bir grup kalabalıkla bu kadar saat oturup, sadece muhabbet ederek eğlenmemiştim. Upper 11 iyiydi beya. Fena oldu dağılmak. Hep kapital güçlerin parmağı var bu işte. Hep "Amarighan barnağı"..

Bizim yeni blok bir acayip. Kantinine bugün eriştim. Kapısını sevmedim ama. Yadırgadım. BBG evindeki görüşme odasına giriyormuş hissi veriyor. Halbuki içeride lise yemekhanesinden az ufak, lise kantininden az büyük, lise kantininin orijinal çakması bir ortam vardı, hepsi o. Kapıya ne gerek var?

O değil de, bugün anladım ki futbol bir derya deniz. Hayatında en az iki seneni FM'ye vermezsen çıkamazsın, boğulursun (tabi ki ben on birinci senemdeyim, peh yani, havamı da atarım).

Dakikalar önce, dostlarım, yani günümüzün akşam vaktine geldiğimizde, üzücü bir haber aldım. Gazanfer Özcan'ın haberi. Hoş olmadı bu. Burkuldum..

...pff...

..Lan olum şu feysbuka artık video yüklemeyin ya. Kotamın anasını ağlatıyor diye açamıyorum hiçbirini. Adından anlamaya çalışıyorum içeriğini. Ama adı da çoğu zaman saçma oluyor "Çok komikkk!", "İzleee!", "Ehu ehu uhe ehu" gibi. Adam gibi yazınsanıza olum şunların adını. Merak da ediyorum, ama açmıyorum. Of bre.

Sıkıntısı az olmayan bir yazı oldu bu. Yaşlı gibi oldu. İhtiyar yazı. Ama uykusuzluğun getirdiği huysuzlukla ancak bu kadar neşe seviyesinde yazabildim. İhtiyacım vardı, yazdım, rahatladım. Şimdi uykuya da ihtiyacım var ama onu yapamayacağım. Böyle işin tam ortasına edeyim ya. Arkadaşş.. bu uyku düzeni denen şeyy.. ne piss.. bişeyy.. mişşhzzZzZZzz..... 

....ha?.. ne?.. geldik mi?... eniştenler geldi mi?...zzZz...

2 kat daha fazla Ömer Üründül

  1. Adsız says:

    evet düne oranla daha neşeli görünüyodun daçe(nasl esrarengz ama,kimim ben?:)blok konusunda da haklısın dershane yahut lise çakması tabiri caizse,karşılklı sınıflar,kalabalık bi koridor...sen uyu biraz daçe,uyumak güseldir.

    katya

  2. Daçe says:

    anaa baya bildiğin esrarengiz lan bu. vay anasını. neyse yorum için teşekkürler..

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)