21 Şubat 2009 Cumartesi

Cumartesi Önizlemesi

2 tane ömer üründül tadında yorum
Birkaç dakika önceye kadar günün pazardan farkı yoktu. Yavaş yavaş kendini bulmaya başladı cumartesi. İlerleyen saatler ne getircek, bakalım..

Dikmen'de şu an hayvanlar gibi kar var. Bi bitmedi şu kar-kış işleri bu sene. Güya küresel ısınma vardı. Hani nerde? Isınma filan yok kardeşim, deli etmeyin adamı. Her yer beyaz, her yer soğuk.

Litegraf işinde en fazla ilerliyebildiğim, Feysbuk'tan ("fessbuk" in an-ing.*) da gördüğünüz üzre ayakta duran çöpçocuk ve klozette oturan adam. Bilmiyorum, sanırım kendi başıma daha fazla geliştiremem. Bir an önce litegraffriend bulmam lazım (mesela Direnkht). Kardeşim yok benim. Bak böyle anlarda eksikliği hissediliyor işte bi kardeş olmamasının.

Biraz zaman önce, haber sitelerinde gezinirken (haber+belgesel+jazz kombinasyonundan değil elbett) "An Opening Of Obama" gibi bir başlık gördüm. İçerik Chavez'le ABD arasındaki yeni dönem hakkındaydı. Dedim acaba "Obama'dan Venezüela Açılımı" mı oluyor bu? Tam bizim particiler gibi. O açılımı, bu açılımı.. Bu da Obama'nın, demek ki.

Beşiktaş (Rıdvan Dilmen ağzıyla "Beştaş Takımı") deplasmanda 3 gol attı. Trabzon kendi sahasında yenilmiş. Fenerbahçe de şu dakikalarda 19 Mayıs'ta ve yeniliyor. Futbol açısından pek güzel bir haftasonu bu. (gerçi fenerin işi belli olmaz, son dakika penaltıları meşhur vatandaşların)
edit: fener yenildi. hihahahaha.

Ayrıca bugün izlediğim Alamancı maçlarda da Hoffenheim son saniye penaltısını kaçırarak Stuttgart'la berabere kaldı, Köln de deplasmanda Bayern'i yendi. O maçta Mondragon'u gördüm. "Mondragon Aslan Gibi"ydi..

Neyse efenim. Kaçmaklardayım. Cumartesinin bir an önce kendine gelmesi dileğiyle,
Daçe.

(*anne-ingilizcesi)

2 kat daha fazla Ömer Üründül

 1. Adsız says:

  uf daçe bi öğretmedin gitti şu litegraf dediğin şeyi hayır genel geçer adını da bilmiyorumki arayım netten:D

 2. karbon says:

  ne güzeldir şimdi kar burda hep yağmur var. ankara'yı özledim baya eylülden beri istanbul'da okumama rağmen ilk defa bu kadar uzun süre ayrı kalıyorum. şafak 5

  litegraf olayındaysa özellikle son iki çalışman sahiden başarılı;)

  maldonado arkadaşım olsa halı saha maçına çağırmam ama adam türkiye'nin en çok izleyeni olan halı saha maçında fenerbahçe a takımında 18'lik kadroda, takımı yıllardır pipisini göremeyen -ki kendisini eleştirmemin yaşıyla ya da pipisiyle ilgisi yok- bi kamil idare ediyo, başkanımızsa bügüne dek fenerbahçe'ye gerçekten büyük katkı sağlamış ama artık zarar vermeye başlamış aziz yıldırım. tüm bu faktörler gösteriyo ki en sevdiğim kıyafetlerimi giyeceğim güneşli günler uzak sanırım... hiç bi 'büyük'e yar olmayacak bu sezonda sivas sporun devrim niteliğindeki şampiyonluğunu bugünden kutluyorum.

  saygılar, sevgiler, respekt an peys

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)