15 Şubat 2009 Pazar

Karla Karışık Dachicken

0 tane ömer üründül tadında yorum
Hep bizi bulur ya. Şans ya. Ankara'nın evde geçirdiğim son üç haftasında zerre soğuk yokken şimdi, tam okul açılmanın arifesinde Ankara'ya hayvanlar gibi kar yağıyor ya. İşte biz buna kader diyoruz, sevgili dostlarım..

Sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum. Sanırım üzüleceğim. Ulan yarın okul açılıyor ve evden çıkmadığım koca bir ÜÇ HAFTA vardı o zaman yağsana işte lan! Off.. Çok kötü çok. Yine ağzımız burnumuz kar olacak, okula gelip giderken kıçımız titreyecek, paçalaramızdan çamur eksik olmayacak, ayakkabılarımız kayacak düz yollarda falan.. Haya-mnakoyim-ya!..

Pazar bitiyor. Bakalım yarın neler olacak dostlarım, açık gözlerle beklemekteyim. Yarın okulum açılıyor ve.. Bilirsiniz.. Yeni sınıf, yeni arkadaşlar, yeni hoca, yeni bina filan.. Bu yeni döneme kıçıkırık iki tane kar kristaliyle başlamak istemiyorum, hepsi bu. Ama tabi artık çok geç. Yapabileceğim bir şey yok. Şu dakika itibariyle Dikmen'e azmışçasına kar yağıyor ve her yer şimdiden bembeyaz olmuş.


Bugün Türk mutfağına yepyeni bir tat daha sundum. Dachicken. Bir önceki buluşum Daçezzoli gibi bunun da bir sandviç olduğunu belirtiyor ve hemen tarifine geçiyorum.
Malzemeler yine bilindik şeyler. Çeyrek somun ekmeği, üç parça tavuk şinitzel -soğuk-, iki adet süs biberi turşusu, biraz kekik, biraz da ketçap-mayonez.
Hazırlanışı da kolay. Ekmeğin içini oyuyoruz iyice, içine şinitzelleri diziyoruz. Yalnız burda bir püf nokta var. Önce iki parçayı diziyoruz. Araya iki parça süs biberini koyuyoruz. Ardından üçüncü parçayı da en üste koyuyoruz. Daha sonra, önce ketçap mayonez sıkıyoruz ki kekik buna yapışsın, dökülmesin diye. Kekiği döküp ekmeği kapatıyor, afiyetle yiyoruz. (Not: Tek kişiliktir)

21. yüzyılda şu geldiğimiz duruma bakın. Hala birbirimize email forwardlıyoruz. Burdan herkese sesleniyorum; yapmayın güzelim artık. Yeter lan. Hep para tuzağı bunlar.

Neyse, şimdi gidip biraz şu yeni doğa olayına alışmam lazım. "Karla Bruni" esprisini tekrarlamak yerine, o ülkeden bir başkasının "karlı" fotoğrafını da koydum bu yazıya. Kendisi Michel Platini. Gerçi "bilen bilir" ama.. Ahaha. Gittim.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)