5 Nisan 2009 Pazar

Ben Yokken Neler Olmuş

0 tane ömer üründül tadında yorum
3-5 günlük Çukurova ziyaretim sırasında dış dünyada neler olup bittiğine ufaktan ufaktan bir bakalım önce dedim. İyi etmiş miyim?

- Ankara'ya sıcak gelmiş. Ben Adana'dayken çok normal karşılıyordum havayı ama bu akşamüzeri Konya Yolu'na adımımı atar atmaz aynı sıcaklığı hissedince bir tuhafsadım. Sonra geçti tabii, akşam soğuğu çıktı. Hey gidi goca Angara. (memleketinden gelen insanda görülen şive kaymışlığı)

- Ben yokken dış dünya komple nisana girmiş. Bir geldim ki yandaki arşiv kısmı kuş kadar olmuş. Dedim noluyor, sonra çaktım durumu.

- 1 Nisan günü okulumdaki şakacı vandal arkadaşlarımın yanında olmamak güzel bi duygu tabi. Allah bilir ne pis şakalar yapıldı o gün..

- Aynı gün İspanya maçı vardı, izleyemedim ama skoru takip etmeye çalıştım. 1-0'da gördüm, bi sevinme geldi bana. Sonra baktım 1-2 olmuş. Elimize vermişler gene. "Hayskym" dedim, hayıflandım. Ertesi gün gazetede puan tablosunda Bosna'nın bizim önümüzde olduğunu gördüm. Küfür ettim onlara. Salihoviç'e falan..

- Ben yokken neler yazılmış diye, takip ettiğim kadim bloglardan iki tanesine baktım gelir gelmez. Aslan Diren ben yokken, insan gibi, sadakat gösterip hiçbir şey yazmamışken, Sinan hayvanoğlu hayvanı bir savaştan girmiş, diğerinden çıkmış. Hiç gelmeyeceğim mi sandın, ha? Ha?

- Radyonun dersi varmış. Bana yalan oldu tabi. Ayrıca okuldaki dersler de aynı şekilde yalan oldu 3 günde. Adana'da herkese "okulda idare ediyorlar sağolsunlar yau, anlayışlılar, hıhı" diye "bir de beni düşünmesinler" mantığıyla açıklamalar yaparken, çok iyi biliyordum ki o 3 günde 9 saatlik devamsızlık fççık! diye bir yerlerime giriveriyordu. (usta, bir de acılı quiz çeek!)

Sanırım ben yokken olan biten bu kadar. Yazıyorum, buralardayım. (ayrıca, blogu bırakıp gitmek aynı dükkân kapatmak gibiymiş, bunu anladım)

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)