27 Nisan 2009 Pazartesi

Kısa Kısacıklar

1 tane ömer üründül tadında yorum
Efendim, bizim bookcrossing denen olay sonunda bugün başladı. Tüm Odtü genelinde bırakılan 100'e yakın kitap, yeni ellere geçmeyi ve oluşacak olan sirkülasyonu bekliyor. Şuradan official internet sitesine girebilirsiniz. Buradan da bu organizasyonu ayarlayıp yöneten Diren'e tebriklerimi iletiyorum... İlettim.

Arkadaş, bu ülkede yabancı olmucan valla. Ulan gidene kadar, bi tabelada İzmit yazıyo, bi tabelada Kocaeli yazıyo. Böyle gereksiz çıkıntılık yapan bikaç il daha var. Valla sırf bu yüzden, yabancı olsam yaşamam lan bu memlekette.

Giderken otobüse binmeden önce, firmanın reklamı olan her yerde koca koca harflerle "KABLOSUZ KULAKLIK KEYFİ!!" yazıyodu. İnsan heyecanlanıyor tabi öyle yazınca. Ama yok. Hiçbir s.ke yaramıyor o kablosuz kulaklık. Ya da ben beceremedim. Ulan magma tabakasına kadar insen ordan bile çekecek olan Trt Fm'i dahi çekmiyodu, ben ne anladım o işten. Sonra o güzelim Trt Fm haber müziklerini kim duyucak, ha? Hıaa?..

Bu "bayan" kelimesine neden bu kadar takılıyoruz anlamadım. Hayır, şaka yapmıyorum, hakkaten anlamadım yani. Altı üstü cinsiyet belirten bir kelime, ne kadar kötü olabilir ki? "Bayan" arkadaşlardan gerekli izahı istiyorum.

maNga'nın bi klibi çıkmış ki, evlere şenlik. "Dünyanın Sonuna Doğmuşum" gibi bişeydi hatta adı. Bulun, izleyin derim..

Bu radyo işleri giderek ilginç bir hal almaya başladı. Sürekli anons yazıp okumaktan, artık kafam beynim belli başlı kalıplarla doldu. "Ama üzülmeyin, çünki..", "Hayatın Sesini Aç!..", "Lady Gaga.." Biri çıkıp Lady Gaga'yı öldürse, bütün radyo istasyonları bir anda iflas edermiş gibi sanki. Ulan her anonsta mı Lady Gaga çalınır be.. Democu insanlara diyorum tabi. Kendime de. (kEndime demiyoruuz, kêndime diyoruz)

O diil de inanmazsın, İzmit'e giderken yanıma (koridor yanı koridor) Dilber Hala oturdu. Valla. İnanmadın mı? Ben de başta inanmamıştım. Kadın bayaa Ankara'dan İzmit'e gidiyordu. Kafasında sarık, gözünde gözlük. Yaş ve kilo almış başını gitmiş.. Bir tek "Uuyh!" eksik. O da olsa tam olucak. Fotoğraf alsaydım keşke..

Bi yandan radyo açık, bi yandan abüdik gubidik Çinli dizileri açık. Hani var ya, Saraydaki Mücevher filan. Yıllardır TRT'de Çinli görmekten bıktım be. Brezilya dizileri bir, bu mendeburlar iki. Mendevur da olabilir, emin değilim. İkiler sonuçta.

O diil de (ne?), açılan kolçak neden kapanmaz?

İnsanoğlunun, tekeri bulduğundan beri cevabını bulamadığı bu soruyla veda ediyorum. Kendinize iyi bakın, mutlu bir salı günü diliyorum..

-Berk'e de doğumgünü kutlaması yapıyorum burdan. Dostum, mutlu yıllar. Büyüdün, benim boyuma geldin ha-

Daçe.

Bir kişi Ömer Üründül olmaya çabaladı

  1. Adsız says:

    dostum çok teşekkür ederim ama ben en son "geldim" başlıklı yazıyı okumuştum diğerlerini sonra yazmışısın, o sebepten kutladığını görmemiş olmam normal ve suçsuzum. Ayrıca şemsiyemin sana bir hayat borcu var bar köşelerinde kötü yola düşebilirdi sen kurtardın onu p.venklerin elinden :D (Bkz. İbrahim Tatlıses Yıldız Tilbe)

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)