15 Temmuz 2009 Çarşamba

Sabahın Körü

1 tane ömer üründül tadında yorum
Blogun en erken yayınlanan yazısıyla yeniden karşınızdayım efendim. Birkaç haftadır goralıyı yiyen uyku düzenime rağmen bugün 7:30'da uykumu almış şekilde kalktığımı belirtmek isterim. Bunun haklı gururunu yaşıyorum.

● Haftasonu düğün dernek derken çaktırmadan boğaz kokusu çektim iki fırt. Orası fena sıcak ama. Nem filan. Pis şeyler bunlar.

● Düğün demişken.. Yakın zamanda evlenen tanıdıklarım falan üzerine alınmasın da.. Yani arkadaş, ben anlamıyorum iki saatlik düğün için beş saat hazırlanma telaşının yaşanmasını. Telaş dediğim de, telaş diyince de devlete bağlı şirket gibi oluyo, neyse, telâş dediğim o yoğun "nasıl görünmeli?" telâşı. Bi de benim gibi, böyle özellikle giyinme konusunda kararsız bi insan için hazırlanmak iyice işkence oluyo. "Lan acaba bu gömleği mi giysem.. Hmm bi bakiym.. Yok ya bu gömlek de olmaz şimdi.. Şunu mu giysem.. O da şimdi pantolonla uymaz.. Off.. Ayakkabıyı şe'apsak, hmm... Neyse ayakkabıyı da skerim iki dakka kalsın o yaa.." falan. Yok, çekilicek iş değil. Burdan yeni nesile sesleniyorum; düğün yapıcaksanız white night tadında olsun, herkes aynı giyinsin, adamın asabı bozulmasın. Tenkû.

● O kadar erken kalktım ki bir an için çocukluğuma döndüm. Hani evdeki diğer kişiler uyurken senin sabahın köründe kalkıp kısık sesle çizgi film izlediğin günler. Ya da bilemiyorum, belki sadece benim öyle yaptığım günlerdi.. Nickelodeon.

● Nikolodyın demişken; blog olarak Sünger Bob'un doğumgününü kutlar, nice yıllar dileriz. Daçe Der Ki Belde Başkanı.

● Ya arkadaş, ODTÜ'den çektiğim otostop bi kere de tam istediğim yere gidiyo olsun, yemin ediyorum bi yerimi kesicem ya. Ya da neyse yemin etmiyim de şimdi. Ama kese-de-bilirim yani üstüme gelmeyin bi dakka. Hem ne demiş ünlü antik Mısırlı feylozof*: "Nihat Doğan sakal gibidir, kestikçe daha gür çıkar."

● En başta paylaşmış olduğum güzide resim insanoğlu için büyük bir imza niteliğinde. Geçen gün Neil mail atmış, "Bak hacı burda ni var" diye. Rarlamış falan bi de. İnsanlık için büyük bir salak.

* Bi Ahmed Hassan vardı Mısırlı falan, o noldu?

Daçe.

Bir kişi Ömer Üründül olmaya çabaladı

  1. direnk says:

    ben otostopla eryamana bile giderken hemde..

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)