5 Ağustos 2009 Çarşamba

Marraak İşte

1 tane ömer üründül tadında yorum
● Yolculukta böyle şeyler de olur, #67: Hemen önünüzde, yanyana oturan ve kafaları zıt yönlere çevrili iki kişiden birinin, dakikalar süren suskunluğu bozmak için aklına o anda gelen bi havadisi büyük bi heyecanla diğeriyle paylaşmak için kafasında bi süre toparlayıp, boğazını temizlemek üzre yutkunup, bu havadisi artık paylaşmak için gülümseyerek kafasını ani bi hareketle yanındakine çevirmesiyle birlikte o kişinin danalar gibi uyuduğunu görmesi ve "tısszz.." diye ağzından akıp giden derin nefes... İşte bu, sevgili dostlarım, bu bir yolculukta izleyebileceğiniz en acı anlardan ilk 4'e oynar. Önde uyanık olan insanın hayalkırıklığına, anlık hüznüne ve o havadisin uzayın sonsuz derinliğine gömülmesine bizzat an be an şahit olursunuz. O an uyuyanın koltuğunda olmak istersiniz. Elbette uyuyan kişi orada olmamak kaydıyla.

● Ama böyle şeyler olmaz, #1: Öndeki iki insandan uyanık olanın uyuyana tecavüz etmesine şahit olmak. Olmaz yani; ayıptır. Çok istiyorsanız siz yanınızdaki uyuyan insana tecavüz edip sonuçlarına katlanın. (tecavüz değil de mesela en azından bi pandiği hak edenler oluyor hocam, onlara pandik atabilir miyiz uyurlarken diye mailler alıyorum; efendim uyuyan kişi kıçın kıçın size dayanmışsa ve her kulvardan rahatsız ediyorsa, ona pandik atılabilir. ben atamam gerçi ama atan atar, karışmam.)

● Gecenin bi yarısı buzdolabındaki alakasız malzemelerden yiyecek elde etmeye kasmaktan sonra yapmaktan çok keyif aldığım bişey varsa, o da Turkcell 3G reklamında Hidayet'in söylediği verse'ü Hidayet gibi söyleyebilmeye kasmaktır. "Marraak işşte sorarım bazen kendi kendimmea.." diye başlayan sözler Hidayet'ten başka kimin ağzına yakışırdı a dostlar, sorarım. Bak bak nasıl da tatlı-sert devam ediyor: "En atletik carraah olurrdum belki bu alemdea.." Bu kadar güzel cerrah diyen insana ben liseden beri rastlamadım. -liseden ayrılalı 20 yıl oluyor tabi doğru.-

● Tvde, radyoda, orda burda 3G reklamları döndükçe ben utanıyorum artık. Tamam muhteşem bişey falan ama, sanki insanlar "Türkiye'de de artık internet var!!" diyor gibi geliyor bana. Yani yüzyıllık icadı biz Türkler yeni keşfetmişiz gibi bişey. Mesela şimdi internetin ilk kullanıldığı yıllarda "İnternet diye bişey geldi, biz getirdik!" diye reklam yapsalar utanmaz mısın. "Ulan elin oğlu ikinci dünya savaşından beri kullanıyor, bize yeni geldi, seviniyoruz." falan diye düşünüyorum açıkçası ben. Hani belki 5 yıl sonra herkes deliler gibi 3G kullanıcı olucak, o da internet gibi gündelik bişey olucak, bu kadar sevinmenin anlamı var mı. Bence olmamalı.

● Eskiden sabahlanan yaz gecelerinde cnbc-e çok şahane film yayınlardı, 3'te-4'te başlayan oskarlı filmler. Şimdi o yok galiba. Bi de sanırım TRT1'deki tanıdık-bildik dublajlı Hollywood filmlerinden de verilmiyor. Hani Cosby Show dizisinde Bill Cosby'yi seslendiren adamdan ve onun aynı jenerasyonundaki dublajcılardan bahsediyorum. Çok severim kendilerini. Gerçi öyle fimlere büyük ihtimalle ben denk gelmiyorumdur tv pek izlemediğimden, ama mesela sorsalar, deseler ki yabancı filmi altyazılı mı izlersin dublajlı mı diye, eğer o TRT'nin klasik dublajcıları varsa "Benimki dublajlı olsun." derim. Yoğusa altyazının dibine dibine vururum, o ayrı. (çoğu zaman da olmuyor zaten. kısmet.)

● Sabahın 6 buçuğunu gösteriyor saatim ve Fırat Aydınus 90 dakikayı bitiren düdüğünü çalıyor.

Daçe.

Bir kişi Ömer Üründül olmaya çabaladı

  1. Adsız says:

    -andaç dediki-:P
    hidayet konusunda haklısın yea nasıl reklamdır.eğlenceli bi yandan da:D

    ayrıca neden bu saatte yazdın bu yazıyı git uyu..uyumak güzeldir daçe:D

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)