17 Ağustos 2009 Pazartesi

Bu Hafta Berlin'deyiz

0 tane ömer üründül tadında yorum
Usain Bolt var. Var yani. Öyle böyle bi varlık değil. Hayvanî bi varlık. "Tanrı'ya inanmıyorum ama bi güç var." cümlesinin bi güç kısmındaki adam. Orda bu adam var işte.

Esasında koşuyla falan zerre alakam yok tabi (şu yazıyı saymazsak). Ama yıllardır gazetelerden okuduğum kadarıyla, bu fotoğraftaki kavruk arkadaşımız sürekli bi rekor kırıyodu. Ne zaman koşu olsa rekor mekor kırılıyo zaten. Çok yüzeysel giriştim olaya ama, o kadar alakasızım. Yani rekor kırılması normal bişey değil mi, anlamıyorum ki.

Bugün bi tv'ye bakıyım dedim de TDK sponsorlu kavruk arkadaşın da yer aldığı koşunun başlangıcına rastladım. Gerçi belki de bütün atletlerin önünde var TDK, onu bilemem. Ben yüzeysel insanım. Dedim ki biraz entel olıyim da, soran olursa son zamanlarda hiç koşu izlemedim demiyim. Açtım izliyorum falan. Entellektüelite uğruna izlediğim koşu da 10 saniye sürmedi. Kader işte. Diyo ki bana resmen, sen napçan abi koşu moşu. Kader Keita.

Neyse işte yıllar sonra ilk kez canlısını izlediğim koşu sporu, 10 saniyeden az bi vakitte, dünya rekoruyla bitti. Şimdi ben anlamıyorum ki işte. Nadir izlediğim sporda dünya rekoruna denk gelmiş olmama sevineyim mi, yoğusa zaten her yarışta bi kere rekor kırılmıyor muydu?

İzlemesi fena değil, çok vakit almıyor; ama teknik olarak hiç tatmin olmadım. Biline.

Daçe, koşunun tam kalbinden, Berlin'den bildirdi.

("su çok güzel, gelsenkirşen" esprisini de yapmayı ihmal etmedi)

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)