12 Ağustos 2010 Perşembe

On Gün On Gün Nereye Kadar

0 tane ömer üründül tadında yorum
● Bir başka "Sahur Vakti Daçe Der Ki" programına daha hoşgeldiniz... (alkış)
● Neaber? (sessizlik)
● Sahur programı böyle başlasa ne güzel olmaz mı? Ben sırf o başındaki "neaber" için bile oturur izlerim, oruç tutmayacağım varsa bile sahur yaparım yemin ediyorum. Olay neaber'de.
● O diil de üst üste çok fazla sahur diyince çok kötü oluyosun, bi miden kalkıyo, böyle bi tıkırtılar sıkırtılar. Dene bak.
● Şimdi bu ramazan her sene 10 gün geri geliyor diye bi efsane var ya. Aslında onun efsane değil de gerçeğin ta kendisi olması ne kadar acı di mi. Yerine durmuyo, kıpır kıpır, hiperaktif gibi geri geliyo 10'ar 10'ar. Bi dur ya. Bi dur. Gerçi şimdi hicri takvim kullanan birine gitsek sorsak, yani hicri takvim kullanan birini bulmamız da lazım, neyse, gidip sorsak, o da diycek ki işte sizin yılbaşınız, 1 nisanınız falan hep 10 gün ileri gidiyo. Sonra biz hayır lan biz sabitiz, sen geliyosun geri geri diycez. Sonra kavga filan çıkıcak, off rezillik resmen on gün için.
● Hayır benim doğumgünüm iki senedir ramazana denk geliyor da, o pek komik olmuyor biliyo musun. Ben doğumgünümü 10 gün ilerde kutluyor muyum lan her sene. Yazık günah diil mi bana.
● Neyse.
● Geçen gün dükkânı boşaltmakta olan bi iş yeri gördüm, boydan boya şöyle bi pankart asmış: "KAPATIYORUZ! - Son kararımız" Artık nasıl badireler atlatmışlarsa, badire de ne pismiş, ne diyordum, ha ne badireler atlatmışlarsa, off yok lan badire gibi bi kelimeden sonra cümlemi bitiremem ben. Hayır, yapamam.
● Cd'cime ne zaman gitsem üç-dört film alıp çıkıyorum, "Oha bunu kesin izliyim süper film bu var yaa" falan diye. Eve gelene kadar da "Oley süper film aldım çok eğlenicem şahane olucak her şey ooh" falan diyorum böyle hevesli hevesli. Eve gelince de o filmleri asla izlemiyorum. İzlemediğimi bilmeme rağmen ertesi gün gidip mesela beş film daha alıyorum, atıyorum eve. Bi gün izlerim yani. Yalnız böyle "bi gün izlerim" diye aldığım film cdlerinden kendime küçük bi yatak yaptım. Şimdilik çok rahat olmasa da, önümüzdeki hafta alacağım filmlerden kendime yastık filan da yapınca çok güzel olucak.
● Bizim evin orda "Lions İlköğretim Okulu" diye okul var lan! Çok ciddiyim. İsmi lions böyle. Bi an için "aslan gibi çocuk yetiştiriyoruz" gibi bi sloganları olduğunu düşündüm, ama tabi ordaki "lions", benim kafamdaki aslanlı-kaplanlı lionstan biraz farklıymış. Olsun lan yine de "M.E.B. LIONS İLKÖĞRETİM OKULU" diye bişey görmek çok komik oluyo eve gidip gelirken.
● Evet biraz da ben adamsendeci bi insan olduğum için böyle şeylerden komiklik payı çıkartıyorum kendime.
● Geçen gün, dün mü ne, gazetede şöyle bişey okudum; "Quaresma, kendisine hediye edilen Q7 ile gezerken, genç Necip antrenmanlara metrobüsle geliyor" diye. Genç Necip dediği de benim yaşımda en fazla. Bunu okuyunca "Lan" dedim, "ben her gün iki dolmuşla gidiyorum okula" dedim, "ben bir şey diyor muyum ha?" İşte benim dolmuş kullanmam haber olmuyor da dolmuşun beni kull.. Pardon o başka bişeydi.
● Şu an sırf "3'e çeyrek kala blogda buluşalım" dedim diye benim bu yazıyı yayınlamamı bekleyen öfkeli bi kalabalık var dışarda. Bağırıyolar falan. Allahtan kapıda güvenlik duruyo da sağolsun, almıyo kimseyi içeri. Dur çıkıyım da camdan su filan atıyım şunlara.. Ahahahahha!
● Ha pardon ya siz burda mıydınız.
● Son olarak da, profil fotoğrafına "Tek Aşk Fenerbahçe!!1!1bir" yazan, ama aynı zamanda sevgilisi olan adama seslenmek istiyorum. Olm manyak mısın lan, kaldır o yazıyı!
● O zaman şey yapalım. Ben gidiyim yani öyle yapalım şimdilik. Sonra yine şeyaparız. Hati.

-edit ve görselden vazgeçtim-

Daçe.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)