22 Haziran 2011 Çarşamba

Hafif Yaz Yazıları #1

2 tane ömer üründül tadında yorum

» O zaman iyakşamlar. Çok kısa konuşacağım.
» 60 yaşında olup da spor ayakkabı sevdalısı olan teyzeleri anlarsak birçok şeyi anlayabilirmişiz gibi geliyor. Çok garipler. Bu grubun içinde belki benim teyzem de var, annem de var, ama cidden nasıl olduğunu çözemiyorum. Pazara giderken giyiyor, komşuya giderken giyiyor, nereye gidecekse giyiliyor o ayakkabılar. Hayatın anlamını sorgulamadım yaşlı kadınların (annem okuyorsa "orta yaşlı kadınların") spor ayakkabı düşkünlüğünü sorguladığım kadar. Sanki bana öyle geliyor ki; Kinetix firması sırf bu kitle tarafından ayakkabı alınıyor diye hâlâ ayakta şu piyasada. Yoksa yani, ne bileyim, durur mu lan Kinetix firması 2011 Türkiye'sinde.
» Kinetix firması da Rıdvan Dilmen'in "Fenerbahçe takımı" tamlaması gibi oldu.
» Altıncı kattaki balkonundan sokaktaki kediye "Geh psshıpssıpspspsı" yapan kadın gördü bu gözler. Artık kedinin uçacağını mı hayâl ediyordu, neydi. Sanırım biraz kafayı yemiş gibi bir hâli vardı. Şimdi bu satırları okuyorsa... amaan o da okumasın amk onunla mı uğraşıcam.
» Birisi bana "Ölümlerden ölüm beğen" dese, tereddüt etmeden en acısız olanını seçerim. Düşününce o kadar da kötü bir söz değil.
» Ben çok ciddi bişey sormak istiyorum da... Ağustos böceği niye ötüyor abi şu mevsimde? Ağustos'ta değiliz ki? Nedir yani olayı, bir derdi varsa oturup dinlemek istiyorum gerçekten. Ne bileyim, mesela bi kız vardır belki yazdığı, açılamıyordur, seviyorsan git konuş derim. Belki sevdiği böcek başka böceklerle çiftleşip soyunu devam ettiriyordur. Ya da belki kışın pek çalışmadığı için kümülatif ortalaması 1.8'in altında gelmiştir. Olabilir. Bir karınca değil sonuçta. Her ne olursa olsun, bu böceğin bir derdi var arkadaşım. Kimse kalkıp da Haziran'da öten Ağustos böceğinin mutlu olduğunu söyleyemez.
» Neredeyse yarısı boş olan bir belediye otobüsünde, daha ilk gördüğü boş koltuğa oturan insan da götünün derdinde değilse başka hiç kimse götünün derdinde değildir. (çin atasözü)
» "Nihayet benim de bir beklentim vardı işte. İyi bir orta bekliyordum hayattan. Şöyle gelişine vurabileceğim kavisli bir orta..." (Oğullar ve Rencide Ruhlar, Alper Canıgüz)
» Şu da yazıdan sonra ağırlık çökerse diye > http://fizy.com/s/1gyhns. Sağlıcak içinde çırpınarak can ver sevgili okur. Öperim.

Daçe.

2 kat daha fazla Ömer Üründül

  1. Vladimir says:

    Hafif yaz yazılarının devamını okumayı merakla bekliyorum.

    Bu arada mim yazmak isterseniz... bir tane ben yolladım.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)