22 Nisan 2011 Cuma

Azar Coşar Deli Gönül

0 tane ömer üründül tadında yorum
Bugün üniversite tarihimin (çünkü nerden baksan üç yıldır üniversitedeyim) ilk azarını yedim sevgili okur. Çok fenaydı. Ne zamandır böylesine güzel, böylesine oluk oluk nefret kokan bir azar daha yememiştim.
Thermodynamics dersindeyiz. Termodinamik de yazabilirim buraya ama yazmıyorum çünkü termodaynamiks diyince çok karizmatik oluyor. Neyse. Thermo’dayız işte. Hocamız zaten böyle garip falan bi hoca tamam mı. Değişik. Tuhaf bir hoca. Şimdi buraya açık açık manyak yazamıyorum çünkü manyak olduğu için gelir blogu okur falan, “Aa” der “resmen bana manyak yazmış” der. Halbuki neyse. Şimdi detaya girmeyeyim ama bugün sabah saatlerinde kendisinden bir azar yemişim, bir azar yemişim, offf. Toplum içinde hem de. Hem de en cinleri tepesine çıkmışından. Ciddi anlamda bir Volkan Demirel gibi sarsılarak afedersin boşalmıştır sevgili okur. O derece bir sinir boşalması oldu çünkü. Evet sinir boşalmasından bahsediyorum ben bu arada sen ne anladın ki? Aa gerçekten çok çirkinmiş senin aklın, ben hiç öyle bişey kastetmedim.
Akşam gelirken dolmuşta üç tane apaçi, üç tane “janti” delikanlı en arkada konuşuyolar. Böyle işte espriler şakalar kendilerince bir komiklik bişey. Bir ara bi tanesinden “Pavyona gidek la.” diye bi cümle duydum. Tabi daha da dikelttim kulaklarımı. Başka bi tanesi destek çıktı öneriye, “Tabi olm” dedi, “Gidek tabi. Ama iyisine gidek iyisine. Kötü pavyona gitmeyek la. Kötüsünde hep iti gopuğu oluyo .mnagoyim.”
Vay arkadaş dedim o an. Akranlarımın geldiği son noktaya bak dedim ya. Daha ne kadar gopabilir dedim yani.
Bizim okulda Matematik Bölümü’nün erkekler tuvaletindeki pisuvarlardan birinde ihtiyacımı gidermekteyken kafamı kaldırıp burun buruna olduğum duvara bir baktım, adamın biri integral sorusu yazmış, çözmeye çalışmış. Hani matematik bölümü ya hani. Hani işte tuvalette bile integral çözüyo adam ehehe ekeieki ekiekei. Ben burdan bayaa bi espri çıkar sanmıştım ama hayat süprizlerle doluymuş.
Bu arada pisuvar denen şey de ne kadar çağdışı ya allahım. Ressmen öyle ulu orta, hayvanlar gibi yapıyosun. Köpek nası ağacın dibine yapıyosa bu da aynı mantık. Çok acayip abi. Hayır gerçi pisuvarla kabini aynı sıklıkta kullanan bi insan olarak artık yadırgamamaya başladım ama.. Spartaküs’ten itibaren hiçbişey mi değişmemiş abi. Birazcık bile mi medeniyetten nasibimizi almamışız. Tuvaletten çıkınca da orda bekleyen adama 2 dinar verelim oldu olucak. Gerçekten çok tuhafsıyorum ulan.
Yalnız şu da bir gerçek ki, pisuvar daha eğlenceli. Ne bileyim sanki bir yarışmadaymışsın da yanındaki 3 kişiyle “en erken bitirme” yarışması yapıyomuşsun gibi. Ya da ben tuvalette çok sıkılıp böyle şeyler buluyorum o da olabilir. Evet.
Bi gün mahallede maç yapan çocukların oyununa girip çantayı kenara fırlatan, kıravatı gömleği dağıtan adam olmak istiyorum. “Abi! Abi! Abi!” diye peşimde koşsunlar, ben onları çalımlıyım istiyorum. Mesela haftaya ya da ondan sonraki hafta falan bizim bölümdekilerin halı saha maçına yamanıcam, hepsi benim gibi adamlar, ben hangi birini çalımlıyım. Ama çocuk çalımlamak çok zevkli bişey. Ressmen mal gibi koşuyolar, alamıyolar da topu, alsalar da sen abisin ya sana veriyolar. Ahahah. Gerizekalı hepsi ya. Gerçekten şimdiki çocuklar zeki falan değil.
Gözlerinden öperim sevgili okur. Bu yazıyı da şu an tatlı tatlı uyumakta olan ama allah bilir ne zaman okuyacak ve okur okumaz yüzünde gülücükler açıcak olan cancaazıma ithaf ediyorum. Zira ne zamandır etmedimdi.
Görüşmek üzre! :)

[orijinal metin: http://dacederki.tumblr.com/post/4448602397/azar-cosar-deli-gonul]

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)