26 Mayıs 2010 Çarşamba

Medya Ödülleri Perde Arkası

2 tane ömer üründül tadında yorum
Neaaber sevgili okur? Gece gece falan. Kabus gibi çökerim valla.

Dün, mâlum, o kadar feysbukta filan paylaştık, duyulmuştur elbet.. Can topluluk canım topluluk ODTÜ Radyo Topluluğu'nun ODTÜ'de ilkini düzenlediği, yani bildiğin bizim düzenlediğimiz Medya Ödülleri töreni gerçekleşti dün.. Çok iyi de oldu valla çok da güzel iyi oldu. Hatta tek kelimeyle, das fantastiş oldu. Bilemiyorum artikeller de kelimeden sayılıyor mu ama...

Blogda 1 yılı aşkın zamandır pek çok yazıya çeşitli aktivitelerle konu olan Radyo Topluluğu, sevdicek topluluğum, gözünün çapağını yidiim, fazlasıyla helal süt emmişin insanları, bu kez bugüne kadar yapmış olduğu en heyecanverici etkinliklerden biriyle yazıya dahil oluyor. Hep birlikte izliyoruz...


Aylar önce, bir topluluk toplantısı, geyiğin zirve yaptığı, esprilerin havada yağmur olup yağdığı, üst düzey ciddiyetsiz dakikalar: "Medya Ödülleri diye bişi yapsak negzel olur."

Aylar önce, aynı toplantı, bir süre sessizlikten sonra: "OHA! Süper. Evet evet! Kesin yapıyoruz!! (alkış kıyamet.)"

Ve aylar süren çalışmalardan, toplantılardan sonra dün, Kültür Kongre Merkezi - Kemal Kurdaş Salonu kulisi. Geyiğin g'sine rastlanmayan, ultra konsanstre olunmuş ve süperötesi ciddi dakikalar, 15.20: "Olm Yekta Kopan geliyürmüş."

O sıralarda Kemal Kurdaş Salonu içerisi. Geyiğin g'sine rastlanan fakat devamı getirilemeyen, heyecan dolu dakikalar: "Aaabi ışık beeyle, ses şöyle. Tamam. Videolar lazım videolar nerde. Şu şurda giricek, dikkat."

İlerleyen dakikalar, ciddiyetin dibine yolculuk. Yine salon içerisinde kulaktan kulağa dolaşan rivayetler: "Özgür Çakıt burda olm, yukarda şu an. Oha Özgür lan!!"

16.20, telaşlı insanlar koşuşturmakta, kafalarda binbir türlü görev. O sırada bir başka rivayet: "Şşt ya doğru mu duydum ben, hem CNN Türk hem NTV canlıyayınlıycak bizi? OBAAA!!"

Aynı dakikalarda, dışarıda. Sigara içmekte olan kır saçlı takım elbiseli genç adamı gören, ama gözleri bozuk olduğu için tam da seçemeyen Daçe insanı: "Hassktr bildiğin Yekta Kopan bu! Yani atmiyim ama... Odur herhalde. Allaam sana geliyorum!"

17.30, Yekta Kopan canlı canlı yayın yapmakta, henüz başlamayan törenin boş salonunu ve arkada görevleşen öğrenci topluluğunu çekmektedir. Tam olarak bunun fark edildiği dakikalar, geyiğin g'si, yok lan geyiğin ne alakası var, topluluk öğrencilerinin tek tek telefonlarına sarıldığı o heves dolu, heyecan fıçısı anlar: "Anneeaa NTV'yi aç NTV'yi.. Arkada çıkıyoz şimdi biz. Ehehee."

Saatler 18.00'e gelirken, yavaş yavaş gelmekte olan ünlüler, ve onları gören masum, ünsüz, az ünlü öğrenci insanları: "Ahanda Erman Toroğlu olm o! Valla o!"

Aynı dakikalarda salon: "Bu yıl ilki düzenlenen Medya Ödüllörü... Eaaa.. Baştan alıyoruz baştan.. Bir iki..."

Ve aynı dakikalarda kulis: "Göyneğim nerde! Göynek yok. Gömlek de olur."

Geyiğin g'sini tersten okuma anları... Davetlilerin içeriye alınmaya başlaması. Salonun cıvıl cıvıllaşması, kıpır kıpırlaşması. Gelen bir sürü izleyicinin yerini almasıyla birlikte heyecanın zirveye çıkması, hatta zirvede kalmayıp, daha da artması. Bu sırada Daçe'ye gelen haber: "En iyi radyo kategorisinde ödül vericeksin."

Aynı dakikalarda, Daçe'nin zihni: "Ödül vericeksin... Ödül vericeksin... Ödül vericeksin... Öd..."

Heyecanın kombo yapması, beşe katlanması...

...Ve gece tüm heyecanıyla başlamıştı. Tüm topluluk üyelerinin gözleri fel fecir, dört dönmekte, hepsi türlü görevler için hala koşturmakta, ve heyecandan dili kuruyup damağı yere yapışmaktaydı. Ödüller bir bir veriliyor, konuşmalar yapılıyor, çağrılan konuklar hallerinden memnun olmayı sürdürüyordu. Tek tek çıktılar sahneye anons edildiklerinde, aldılar ödüllerini. En iyi radyo istasyonu kategorisi anonsunda "ödül vericeksin" sesi hala kulaklarında yankılanan Daçe yerinden fırladı, sahneye doğru koştu. Fekat kahpe felek, ödülü o vermeyecekti. Boşuna heveslenmişti. Yüzünde aynı gülümseyen ifadeyle yerine oturdu. Kendisi için en heyecanlı ama bir o kadar da saçma bir sahne olmuştu. Rezil. Piyüü. Otur yerine. Neyse. Ünlülerimiz ödüllerini aldılar, konuşmalarını yaptılar, mikrofonu görenler espri yapmaktan alamadı kendini falan, böyle şeyler. Bir kısım amatör hatalarımız oldu, bazı aksaklıklar göze çarptı. Ama neticede herkesin bildiği gibi bu bir öğrenci topluluğu organizasyonuydu, ve yine bilindiği gibi "ilk kez" yapılıyordu. Her şey normal, her şey güzeldi. Ahh. Aylardır çalışan topluluk emeğinin karşılığını almıştı. Daçe artık ne yazsındı. Gece 2 buçuk olmuştu şimdi saat. Uykular gelindi. Evet yalan yok. Uykular gelindi, her sağlıklı erkek gibi benim de uykuya ihtiyacım var. Şimdilik yatıyorum. Herkesi de öpüyorum..

Son olarak, büyük gecede, bu ilk ODTÜ Medya Ödülleri'nde görev alan, payı olan herkese çok teşekkürler ve tebrikler. ODTÜ Radyo Topluluğu olarak "ne kadan da" güzel bir iş yapmadık mı? Bence süper oldu. Oh mis. Yekta Kopan da ödül aldı. Valla. Negzel oldu ha. Şimdi gideyim. Tüm Radyo Topluluğu ahalisine selam olsun.

Daçe.

2 kat daha fazla Ömer Üründül

 1. pınar says:

  Odtü Radyo Topluluğu Rocks!

 2. Şiyar says:

  ben Kenan abinin gelmeyip yerine İsmail'i yolladığı ödül törenine ödül töreni,
  cumhuriyet gazetesine verilecek ödüle de ödül demem.

  demiyeceğim Daçe kızar sonra,

  emeğinize yüreğinize sağlık diyeyim türkü bar lafı olsun.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)