9 Nisan 2010 Cuma

Elmacıklı Murphy

0 tane ömer üründül tadında yorum
küfreden ilk insan (solda). muhtemelen "taş olursun yavrııım." şeklindeki uyarılara kulak asmamış.

● Sidebar'ın en tepesinde devam etmekte olan son ankete göre, her yüz sevgili okurdan seksenüçü aağzımı yüzümü dağıtmak istiyo çıkışta.. Eheh. Naber?
● Fizikti kalkülüstü derken şu aralar sınav babından hoş olmayan bir dönemdeyim. Ondan yazamıyorum. Bak mesela şimdi de kalkülüs çalışıcam birazdan, ama sırf yazma isteğine engel olamadığımdan yazıyorum. Öhm. Evet.
Mörfi diye bişey var biliyosun, tam olarak az önce başıma geldi. Bilgisayarın karşısına oturmuşum, kalkülüs çalışmasından önce bi bakınayım dedim. Bir elimde mouse, ötekinde tabak, tatlı yiyorum ayıptır söylemesi. Ama o kadar keyfim yerinde ki, elimi oynatasım yok yerinden, o derece. Annem geldi içerden, diyo ki "Renklileri yıkıyorum üstündekini de çıkart onu da atıyım." Yani o keyifli, o raat pozisyonumu bozucam, sviti çıkartıp yenisini giyicem... Böyle bi dünya yok. Anneme böyle bir şeyin mümkün olamayacağını ve kendisine yıkamak için yeni hedefler belirlemesi gerektiğini güzellikle anlattım, annem gitti.. Üç dakika geçti geçmedi, bak geçti-geçmedi yani, sen tatlı yerken bi üstüne dök, bi yapışsın o telleri svitine (evet telli bi tatlı evet), bi o svit hemen anında kirlensin, fakat o sırada anne homosapien çamaşır makinasını başlatmış olsun, hiç de bişey diyeme. Off. Ressmen o mörfi denen ne idüğü belirsizin oğlu üç dakikada keyfimi skti attı. Yani biraz küfürlü konuşuyorum ama 'çohssiniroldumyeeaa'. Godumunankara seni.
● Küfür ne kadar değişik bişey. Merak ediyorum tarihte ilk kim, nasıl küfretmiştir diye. Düşünsene, büyük ihtimalle böyle neandertal çağda (off şu an blogun entellik seviyesi bi ikiyüz-üçyüz entellik birimi -e- kadar zıpladı.) kıllı kıllı bi homosapien diğerinin taşını falan çalıyo, o sapien de buna içgüdüsel olarak şöyle bağırmaya başlıyo; "Buroklontoşumuoğzunosuçtuğumunsopüönü!!!" Bilmiyorum, biraz saçma mı oldu sanki.

meşhur murphy. hem de elmacık kemikli de bir insan kendisi. sinsiyi görüyo musun sinsiyi.

Elmacık kemikleri olan insandan ben hayatta çekinmem sevgili okur, biliyorum sen de çekinmezsin. Çünkü elmacık kemikli insan, yani şimdi gerçi hepimizin elmacık kemikleri yok değil, var, inkâr edecek değilim bu bilimsel gerçeği, ama o elmacık kemikli insan resmen diyo ki benim diyo burnumun sağında ve solunda birer tane minik Amasya elması var diyo, sağlı sollu mıncırıcaksın yanaklarımı diyo. Resmen melek gibi bi insan. Bişey anlatırsın, sabaha kadar dinler, akşam olur, hala dinler. Hiç de sözünü kesmez, ööyle bakar sana. Gülerek bi de. Sevimli. Eğer bu bi çocuksa, aağzına aağzına vurarak mıncırıcaksın, yok eğer bu bi yaşlıysa, söyle ona yakışmıyo elmacık kemiği yaşlı insana. Evet. Öyle. Elmacıklı bi çocuk olsa da vursam aağzına. Bugün metroda elmacık kemikli orta yaşlı bi adam gördüm de, bu paragraf onun eseri yani. Naif. Aağzına.
Yeminli mali müşavir diye bişey gördüm geçen. Mesleğe girişte yemin mi etmiş naapmışsa, deli mi ne, yeminli yazmış oraya. Ahahah bak düşünsene, bi de böyle abdestli namazlı mali müşavir falan oluyomuş daha çok güven versin diye. Ahoahaha. Ohohahaha. Tamam.
● Geçen gün ben hayatımda ilk kez böyle uzaktan uzaktan, gizli gizli birini takip ettim. Biri değil, bi şey hatta. Bi kedi takip ettim. Hatta cancaazla birlikte ettik. Böyle bildiğin Amerikan filmlerindeki paranoyak edici takip sahneleri gibi, 10 metre yürüyoruz kedi duruyo, biz hemen saklanıyoruz, sonra kedi devam edince biz de arkasından gidiyoruz falan. Evet çok çılgın bir ikiliyiz cancaazımla. Yanlış anlaşılmasın, satanist diiliz, sadece takip etmekten çok hoşlanıyoruz. Ehueh. Hem ne demiş Alman düşünür Denkermann; "Bilerek öldürdüyseeen... O zaman niyeeğöldürüyoong?"
● Haydi kalkülüse kaçayım ben. Bi de curve sıkıştırmasın yürüyen merdiven eşiğine. İnanmazsın sevgili okur, yakında yine yazıcam. Şimdilik öpüyorum.

Daçe.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)