11 Temmuz 2011 Pazartesi

Hafif Yaz Yazıları #4

2 tane ömer üründül tadında yorum
» Ooolum ne biçim güzel olmuş lan bu blogger'ın post gönderme şeysi. Mükemmel ayar çekmişler, yıllardır şikayetçiydim valla. Miss gibi tasarım olmuş. Püfür. Püf.
» Tabi blogger üyeliği olmayan sevgili okurlar şu an ööyle bakıyor suratıma. Neyaptınız pisler.
» Pissiniz tabi oğlum. Yorumu laykı eli ayağı çektiniz valla. Blogu okuduğunuzdan bile şüpheliyim. Nerde geçen sene filan. Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler "Aaa burda mıydı ya her yere de baktım biliyo musun ehehe:))))" diye gıdılı espri yaparım. Tribimi de attığıma göre başlayabiliriz.
» Asla antivürüs programına para vermem. 1 yıl içinde bütüün markaların deneme sürümlerini kullanır, günü dolduğunda yenisine geçerim. 3 gün içinde avast'ım biticek mesela, napıcam, hoop panda kurucam. Gerçi ben antivürüs programcısı olsam "3 günlük kullanımınız kaldı" yazmam. Direk "3 vakte kadar bu program biticek" yazarım. Kullanıcı düşünsün artık 3 ay mı, 3 gün mü, 3 saat mi kaldı. Ona göre tırsıp hemen parasını verip orijinalini alsın. Böyle de paragözlük, adamsendecilik, antivürüsçülük. O diil de ben bayaa anlıyorum ha bu işlerden.
» Apartmanın önüne taksi çağırırken daire numarasına kadar adres veren de bir insanım. Halbuki apartmanın adını ver yeter di mi. Yok. Eğer başıma bişey falan gelirse mesela, atıyorum tam evden çıkıcakken kalp krizi filan geçirsem, duyarlı taksici gelsin hastaneye kaldırsın. Yalnız şimdi düşündüm de tam bir yaşlı gibi düşünmüşüm. En iyisi çok düşünmemek. Kalp krizi ne la.
» İlk kez aldığın bi dersin en başında, konulara çalışırken yüzde yüz anladığını sanıp mutlu oluyosun, ama soru çözmeye başlayınca moralin dibini görüyorsun ya. Hah işte allah belasını versin öyle bişeyin.
» Ülkemizde mesai saatleri tam olarak yaşlılara göre hazırlanmış ya, o çok kötü bişey. Mesela 8'de filan başlıyor mesai birçok yerde. Halbuki ben nası kalkıp da işimi halledeyim lan o saatte. Oha. İki saat önce yatmışım zaten, 8 ne oğlum. Ya da normal, 2'de filan da yatsam, en az 10'da kalktığım için, hazırlanıp da evden çıkıp da işimi halletmem 12 buçuğu buluyor. E mnskym öğle tatiline denk geliyor her seferinde. Napiyim lan ben. Günün en verimli, en yoğun saatlerinde tatil veriyosunuz piçler. Pisler demek istedim. 12'den 1 buçuğa kadar tatil mi olur lan. 5'te de hemen bitiyor mesai. Allaallaa. Valla çok saçma. Tam bir yaşlı işi.
» "Buyur burdan yak" mı kaldı ya. "Buyur burdan yak" diyen adam ehtiyardır, "Buyur burdan yak" diyen kadının içi geçmiştir. Hayır bir de sigara içene çakmak tutmak istercesine olan bir sözümüz, nasıl üzülme tepkisine evrilivermiş. Çk çk çk..
» Dedim ki madem fransızca öğreniyor olma görgüsüzlüğümü her yerde sonuna kadar sergiliyorum, bu yazının fizy linki neden bir Zaz şarkısı olmasın? Fransızca öğrenip de Zaz dinlemeyeni dövüyorlar, dedi cancaazım. E buyrun burdan yakın o zaman > http://fizy.com/s/1tg6jr
» Çocukken iki elinin avuçiçisini birleştirip "Allah" yazıp yazmadığını kontrol etmediysen dostum, çok şey kaçırmışsın sen. Biz ordan allahın varlığını ve birliğini öğrenmiştik resmen. Aklıma geldi. Acaba, mesela, Amerikalıların ellerinde de "God" şeklinde mi yazıyor ki.
» Neyse de. Avuçiçlerinden öpüyorum sevgili okur. Hoşçakal.

Daçe.

2 kat daha fazla Ömer Üründül

  1. Jano says:

    baktık allah yazıyor taso oynamaya devam ettik :)

  2. Tayfun says:

    Avast ücretsiz zaten :)))) Kayıt olup lisans key alıon o kadar. Tüh ya bilseydim bunca zamandır dert ettiğini önceden sölerdim sana :))))))

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)