9 Mayıs 2011 Pazartesi

On dakikadır başlık bulamadım inanır mısın sevgili okur.

0 tane ömer üründül tadında yorum
Bazen diyorum ki, ya diyorum, bi' gün toplıycam diyorum tası tarağı, kapatıcam bu blogu Marmaris'e yerleşicem. Ama nereye kapatıyorum sonuçta ekmek teknesi.

Ciddi anlamda "Ya şimdi sen bu blogdan neğadar kazanıyosun? Para veriyolar mı sana?" diyen arkadaşlarım vardı bi ara ya. İnanılmaz. Resmen sanıyo ki, burası bi şirket, ben de geldim buraya rızkımı çıkarıyorum. Sorarken de böyle gözleri açılıyo hafiften gerizekalının, fark ediyorum, içinden "Ulan eğer çok para veriyolarsa ben de girerim bu işe" fikirlerini koşturuyo. Tabi "Yok ya ne parası abi öylesine yazıyoruz işte" filan diyince de bi şaşırıyo ayının oğlu. Sanki hayatında hep sanayide çalışmış da gelmiş bana konuşuyo. "Nası ya?" diyo, aman allahım, böyle yapay, böyle sahtekâr bi şaşırtmaç efekti olamaz, "Nası ya? Hiç mi almıyosun?" diyo. "E niye yazıyosun o zaman o kadar şeyi, hiç bıkmıyo musun ya?" diyo, "Eheheheahahehehahahehe" diye de gülmeye başlıyo sonra. Allallaaa.

Bi de şöyle arkadaşlar var. Şimdi bunlar tabi blogu arada girip okuyan insanlar. Mesela biraz komik gibi bişey oluyo, ya da vazgeçtim, hiç komik olmayan bişey oluyo. Ama o an ona o kadar komik geliyo ki o. Arkadaş ortamı olsun mesela. 5 kişi filan. O hiç de komik olmayan olayın hemen akabinde bana dönüp "Ehehahah sen şimdi bunu bloga yazarsın haa;)))" diyo. Hayda. Sana ne arkadaşım. Tabi o an orda kibarlık olsun diye, "Hehe, evt, olblir:))" filan diyorum ama. Neyse.

Çok yakın bi arkadaşım çok komik bi video paylaşıyo feysbukta. Ne biliyim işte gündem esprisi filan. Ama komik hani. Video sadece güldürmek amacıyla yapılmış. İki dakika sonra bakıyorum, hoop yorum geliyo altına, "ANILCM CANIM ÖZLEDİK YA SENİ NERELERDESİN DERSLER NASIL :)))) BİZE GELMİYORMUSUN HİÇ BAK RAGIP AMCANDA ÇOK ÖZLEDİ :))))) GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM YAVRUCUM,BAŞARILAR................" diye.

Off.

Feysbuka bir türlü adapte olmayan akraba; resmen can alıyorsun ya canımdan. Hadi geçtim her şeyi; o sondaki noktalar dizisi ne? Ya. Ben. Lan. Neyse.

 hayalim.

Bugün bi büfem olsa diye düşündüm. Hayal kurdum. Bi büfem olsa, böyle küçücük, amiyane tabirle göt kadar bi yer. Çünkü amiyane de olsa gerçekçi olmak gerekirse tek götlük yerler hep oralar. Açıcam sabah saatlerinde, giricem büfeme. Bu arada büfemin de dört bir yanından cam olucak, her yerden ticarete açık olucak. Bi tane müşteri geldi mesela di mi, işte gazete aldı dışardan, bi de su istedi, para uzatıcak falan. Ben o anda hooop diye bi yan cama geçicem. 90 derece dönücem. Müşteri de oraya gelicek tabi. Ordan da hooop 180 dönücem. Müşteri o tarafa doğru büfeyi çevrelerken ben pat tam ters kenarda olucam. Böyle böyle geçicek günlerim.

Dünyaya bir daha gelsem Maraş dondurmasını vermeyen dondurmacı olurmuşum.

Döner kapılar var ya hala. Elinle itiyosun fik fik fik dönüyo, bi bakmışsın diğer taraftasın. Vay anasını ya çok teknolojik öyle böyle diil... Merciiler daha iyi bilir tabi ama bence artık bunlara mahal vermemek lazım 2011 Türkiyesinde.

Bi ortama giriceksem ve o ortam dünyanın en apaçi, en serseri, en böyle bana uzak gelicek ortam da olsa; eğer o ortamda bi tane bile gözlüklü varsa, hiç çekinmem girerim arkadaş. Gözlüklünün olduğu ortamda olay olmaz, huzursuzluk çıkmaz. Gözlüklü yatıştırır, gözlüklü konuyu dağıtır, gözlüklü salaklık yapar dikkati üzerine çeker falan. Hep de iyi aile çocuğu çıkar en sonunda o gözlüklü. Gözlüklü varsa ben de varım.

Ani geldim, ani giderim.

Daçe.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)