30 Ocak 2011 Pazar

Küçük El Çantası

1 tane ömer üründül tadında yorum
● Son yapılan araştırmalara göre, neaber?
● Bilimsel istatistik vereceğimi sandıysan yanıldım dostum. Çok pis yanıldın hem de, beni anlıyor musun? O diil de, biri de çıkıp bu tip bir repliğin geçtiği Hollywood filminde "ANLIYORUM LAN!!!1 Allaallaa... NİYE ANLAMAYAYIM. Sadece biraz geç anlıyorum." demiyor ya, desin istiyorum.
Ben bunu gördüm: Arka camında "Babamın Gölgesi Yeter" yazan Şahin. Sonuna "amk!" yazsa yadırganmaz; o derece bir kendine güvenmişlik, öylesine bir baba sevgisi, bir efendime söyliyim buraların en büyüğü o bir başka'cılık... Meeh. (bağlayamadık, bağlayamadık yine!)
● Geçen gece geç bir vakitte Kızılay-Güvenpark'tan dolmuşa bindim sevgili okur, eve gidicem filan. Yanlış hatırlamıyorsam o gece bişeyler içmişim, hani kafam da çok sağlam değil gibi. Etrafımdaki dolmuşlar hafiften yükselip alçalıyor böyle, teknevarî. Neyse. Dolmuşa bi bindim, arkadaş, bi dolmuşun tamamı mı sarhoş olur? Ressmen 14 yolcunun 14'ü de o gece bişeyler içmiş. Direklere tutunmadan ayakta duramayanlar, kendi kendine konuşan akranlarım, parasını sayarken yıllarını harcayan bir abi, gereğinden fazla bağıran ve gülen orta yaşlı, alkol almış bir kadın... Hepimiz sarhoştuk (anlıyor musun dostum, hepimiz!) ve tahminim odur ki, dolmuş şöförü de alkollüydü biraz. Allahım. Bu ne güzel bi kafa, bu ne hoş bir topluluk. Gerçi sonra "müsait bi yerde" iner inmez yığıldı insanlar kaldırıma ama... Neyse. Hayat sürprizlerle dolu.
burhan altıntop dışında tüm küçük el çantalı erkekleri bi konteynırda toplayıp kezzaplar ile eritmek istiyorum. ow ye.
● Bence benim yaşlarımda bir hemcinsim küçük el çantası taşımamalı ya. Çok fena bişey. Gerçekten içim paramparça oluyor onu öyle o halde görünce. Günlerce kendime gelemediğim oluyor, sara nöbetleri geçiriyorum. Tamam o kadar da şey diil ama yani ne biliyim, bence çok tiksindirici bişey erkekte küçük el çantası. Hayır bi de düşünüyorum da, kitap koysan sığmaz, ne biliyim, anahtar-cüzdan-telefon-gözlük koysan, o ne öyle. Yemek mi koyalım, beslenme çantası olarak mı kullanıcaz nedir? Saçmalık. Bulşid. Burdan yetkililere sesleniyorum. O özene bözene ürettiğiniz çantalar bir şeye benzemiyor. Bi de çanta üreticem diye Çin'de insanlar eşleriyle sevişecek vakit bulamıyor, yepisyeni çocuklar dünyaya getiremiyor. Ayıb. Adamsendeciler sizi. Hadi gidin şimdi. Optm kib bye ;))
● Adamsendeci bir çiftin ilişkisinin bitişi: "Adamsende diil bende ://"
● O diil de ben küçükken "Hazine Müsteşarlığı"nı bambaşka -hatta banbaşka- bi yer sanıyodum ya la. Sonra biz büyüdük ve kirlendi dünya. Özellikle de, bizim bi arkadaş var şimdi isim vermeyeyim, o büyüyünce inanılmaz kirlendi varr ya, bok götürdü onun yüzünden bok. Büyümez olaydı. Hayvanın oğlu ya. Bak düşündükçe aklım gidiyo.
● Lavabonun arka kenarına çok yakın olan musluğun tasarımcısı kimse, Allah onun belasını versin inşallah. Yürüyen merdivenin başlangıcına kafası sürtsün inşallah. Ellerimi yıkarken lavabonun arka kenarına deymek -evet, deymek- kadar tiksindiğim bişey yok. Ha bi de küçük el çantası. O kadar. Başka yok.
 o "lolipop dünya"da ne büyük anlamlar yatıyor aslında. ömer çelakıl eşliğinde çözücez.
● Keşke "Uluslararası Köln Şekerleme ve Bisküvi Fuarı"na davet maili gelmese hiç inbox'ıma. Bir kez de değil üstelik. Çok geliyor. Ben değilim ki sizin aradığınız, ben değilim o fuarın hedef kişisi, ben O değilim, sizi hayalkırıklığına uğratmak istemezdim ama değilim işte anlıyor musunuz!!1 (bu da böyle bir anımdır)
Kötü esprinin dibine yolculuk: Bi gün amuda kalkıp bi yerden bi yere yürüycem, sonra da durup, meraklı gözlerle bakan kalabalığa "Bu da böyle bir adımdır" diycem. Biliyorum kafamı taşlara vurmak istiyorsun sevgili okur. Benim yani. Benim kafamı. Kafamı taşlara, taşları duvara, duvarlar ağaca dönmeli yurdumda.
● Telefon melodisi Inna ya da David Guetta olan çok yaşlı teyze, NEREYE VARMAYA ÇALIŞIYORSUN?! Özellikle o melodiyi daha çok, daha uzun dinleyelim diye "Meeh, meeeh.." diye yavaş hareketlerle, adeta tembel hayvan gibi telefona yönelmeler, "Ay şimdi Yes'e mi basıyoduk No'ya basıyoduk, yoksa önce gözlüğümüzü takıp sonra Ok'a mı basıyoduk, ay neydi..." gibisinden hal ve hareketler falan... Yemin ediyorum ömrümden ömür alıyorsun çok yaşlı teyze. Yalvarırım o müziği bi Nokia Tune falan yap, normal gibi yap, Allahını seversen yap be kadın!
● Yalnız blogdaki en ünlem'li yazı oldu. Birbirbir!!!11.
● Şimdi sen gidiyorsun ya... Gitmeden bi Like ediver isterim. Ediver. Ediver... Yok ordan espri çıkmıyormuş. Neyse. Öptüm kib bye ;))

Daçe.

Bir kişi Ömer Üründül olmaya çabaladı

  1. pınar says:

    O lavabonun tasarımcısı yoktur,tipik bir mühendis yapmıştır onu. Tasarımcısı olsa öyle bi ergonomik problem yaşanmazdı zaten. Lütfen diyim, aman diyim. :D

    Ayrıca Ömer Üründül'ün dönüşüne en çok ben sevindim sanırım. öÖö Ömer Üründül öÖö

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)