23 Ocak 2011 Pazar

Kısaca.. İki

0 tane ömer üründül tadında yorum
*Üniversite öğrencisinin, 'insanlıktan çıkmak' deyiminin hakkını vermek istediği, "Bu akşam çok pis dağıtıyoruz aabi!!1" diye gâleyana geldiği güne finallerin son günü denir.
*O gün, son sınav başlamadan önce çok güzel hayallere girilir, "Tatilde dört tane kitap, üç tane oyun, oniki tane dizi ve ikimiryon tane film bitiricem. Bitirmeyen de en adi o.. çocuğu olsun!!1" denir. Bir insanın kendine bu denli ağır hakaret etmesi sağlıklı bir şey değildir.
*Küfürlerin havada uçuştuğu, hayalkırıklıklarının ses efekti olarak kulaklarımızda çınladığı zamana ise finallerin açıklanma tarihi ismi verilir. BB vericek adi fizikçinin CC verdiğini görmek elbette fizikçinin kendisi, annesi ve bilimum yakınları için hoş bir olay değildir.
*Ha, öte yandan da "Olm kalıcam galiba :((" denilen başka bir dersin hocasının DC vermiş olması, onun cennetten gelen bir melek olmasına delâlettir. Ona iyi davranın, mümkünse ikinci dönem yine ondan ders alın. Kendisinin soyu tükeniyor.
*Bir öğrencinin hayallerinden çok daha sıkı sarılacağı şeye "kümülatif" denir. Kimi kaynaklarda CumGPA diye bahsedilir. GPA'nın ne olduğu asla bilinmez.
*Kümülatifi 4.00 civarı olan öğrenciye "insan", 1.00'den yukarı çıkmayana da "Kaç oldu şimdi senin ortalama?" denmez.
*Ortalamayı 2.50 yapmaya çalışan öğrenciye ise "Erasmus, he mi?" diye sorulur. Alınan cevaba göre, "Kuzeye gitmiycen, kuzey çoğ soğuğ oluyur, gitme kuzeye, napcan kuzeyde" denir, ama denmezse çok sevinilir. Yüzeysel midir nedir.
*"Erasmus olmazsa Work & Travel yaparsın, benim kuzenimin arkadaşının bi arkadaşı Alaska'da balık ayıklamış ve tam 3 milyar dolar kazanmış!!!!" diyen insanlardan da olabildiğince uzak durulması gerekir. Biraz daha git. Git, git, git...Tamam böyle iyi.
*Ha yok Avrupalarda Amerikalarda gözü olmayan ama yine de 2.50 ortalamaya kasan öğrenciye ise gururunu yeniden kazanmaya çalışan zavallı genç gözüyle bakılır. Üstüne gitmeyiniz, birkaç senede toparlar. (benim lan o)
*Sonuç olarak; acısıyla tatlısıyla hayvan gibi bi dönemi daha kazasız belasız (yani "ölmeden") bitirebilen öğrenci ayakta alkışlanır, kendisine ilk fırsatta gazi madalyası takılır.
*Madalyaların nereye takıldığı konusu ise, öğrenciden öğrenciye değişen bir muammadır.
*Yazı biterken "Hepinize iyi tatiller!", "Kendinize iyi bakınız", "O dizilerin hepsi biticek!" denir.
*Öperim.

not: artık neye "şemsiye" denileceğini, o şemsiyenin ne tip durumlarda açılıp kapanabilen esnek bir yapıya dönüşeceğini de sizin kendi tanımlamalarınıza bırakıyorum sevgili okur.
-ilk 'kısaca' için tık-

Daçe.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)