7 Temmuz 2013 Pazar

Vali Mutlu Olmak

3 tane ömer üründül tadında yorum
Yaptığım şey hayvanlıktan başka bir şey değil sevgili okur. Biraz ahrazlık, çok az aymazlık da var. Tabi bir tutam kadar utanmazlık, iki pinçik de adamsendecilik... Evet gördüğün gibi hayvanlıktan başka her şey varmış.

Neyse. Bu çirkin introdükşından sonra müsaadenle birtakım farazî konulara geçmek istiyorum.

Şimdi ben bildiğin gibi mezun oldum. Mezun olmak nası bir duygu sana onu anlatacağım şimdi... İlkokul üç'tesin. Ve hep olduğu gibi, yaz tatilinden döndüğün gün, tatilin son pazarı mesela. O son pazarın da akşamı. Hani, herhangi bişey için başına gelebilecek en kötü zamanlama. Ertesi gün okul var 3 aydan sonra ilk defa. Yatağının üstünde ütülü üniforma, meydana çıkan sırt çantası, yanına iliştirilmiş bir kareli harita metot not defteri, çirkin bir kurşun kalem, uykuya kalan son bir saat... İyice derinlerinde, damarlarında hissettin di mi o pis, o gudubet, o garabet duyguyu? Heh. Çok güzel. İşte tam olarak öyle hissediyorum. Hayatın çok ciddili ve az komikli kısmından hemen önceki yaz mevsimi. Sırf eğlenmek için eğlenmem gerekiyor çünkü diğer türlü aklımı çıldırırım. Pardon öğrenci misiniz? Beraber eğlenmek için eğlenir miyiz bu yaz?

Şaka şaka. Bu yersiz ve de ahlâksız teklifimi çok ciddiye almazsan sevinirim. Noldu, bi an bi sürü tanımadığım adamla tatile çıkıcam sandın di mi? Gideceğimiz otelin açık büfe parasını ben ödicem, sen de hayvanlar gibi yemekleri yicen sandın di mi? Gerçekten sana da hayal kurdurmaya gelmiyor sevgili okur. Azıcık insan ol canını yiyim.

Bir insan başka bir insanın durduk yere canını yememeli. Hatta mümkünse bir insan başka bir insanın pek bir şeyini yememeli. Yalnız böyle sürekli yemekten bahsedersek kafayı yiycem altı saattir açım.

Bazen insan hayatı Vali Mutlu olarak yaşamalı. Bence her insanın en az bir gün için böyle bir hakkı olmalı. Artık parayla mı olur orasını bilemiyorum ama parası neyse verip Vali Mutlu kafasında yaşamak istiyorum. Kahvaltıda ıhlamur kokularıyla uyanmak istiyorum. Her lafa "Gençler!" diye başlamak istiyorum. Gerçi vazgeçtim onu zaten şimdi de yapıyorum. Sonraaa, mesela durup dururken, arkadaşlarla oturup bira içiyoruz atıyorum, diycem ki "Gençler! Rahat rahat takılın yeaa müdahale olmayacak." Anlamayacaklar tabi mal mal bakacaklar, yine ne diyo amk delisi şeklinde kınayacaklar hatta. Sonra çatt! Siz misiniz lan kınayan! On dakikaya kadar müdahale başlayacak. Tokatlarla girişicem, olmadı bira şişesi fırlatıcam, hiç olmadı kafalarına tivit atıcam. Böyle şeyler olsun istiyorum. Bence bayaa eğlenirim.

He mesela bazen de Melih Başgan olmak lazım. Böyle kepslaklı kepslaklı. Melih Başganımı çok seviyorum ya tam bir hınzır, tam bir munzur. Nasıl da biliyor herkesin her şeyini. Acayip şeker. "ODTÜ MEZUNU DEĞİLMİSİN? YARGI DA HESAP VERECEKSİN." Sırf dil bilgisini böyle bilip de bilmezden geldiği için kendisine kocaman bir tecahül-i arif borçluyuz. Ayrıca bence Melih Başganın yatak odasında, belediyenin önündeki fışkiyenin kırılmadan önceki hâlinin vesikalık resmi var. Siyah-beyaz böyle. Melih Başgan çocukken de o resim ordaymış. Hatta onun babası çocukken de. Belki de Melih Başganlar ailecek fışkiyeye inanıyorlardır kim bilir. Fış kiye we trust.

İsmail Türüt olmayı hiç istemezdim mesela. Hatta aklı mantığı yerinde bir insan İsmail Türüt olmayı istemeyi dahi istemeyi istemez. Yani istemeye istemeye İsmail Türüt olmak da var bu hayatta. Yine Allah korumuş. İstemeye istemeye olmayı dahi istemeyi istemeyemezdim. Biraz daha istemeyi istemekle alakalı bişey yazarsam türüt türüt ter edeceğim her yerimden.

Ha bir de ben lise hazırlıkta tam bir Yiğit Bulut'tum. Ahahssdfh bak şimdi hatırladım da, ciddi ciddi 50 kiloydum, kafamda da 3 kilo jöle vardı her sabah. Böyle geriye geriye tarıyodum bi de. Abiiiiiii...... Ben Yiğit Bulut'muşum ya lan! E ben Yiğit Bulut'sam, Yiğit Bulut şeklindeki Yiğit Bulut kim? O da var. Yalnız Allah kimseyi benim lise hazırlıktaki saç stilimle aynı ortamda, mesela bir kafe olur, bar olur, irish pub olur, bir araya getirmesin. Yiğit Bulut'la da getirmesin ama ne bileyim. Benim saçlarım biraz daha kötüydü. Hani gerisini sen düşün...

İvit sınırım bırdın itibırin kimsiyi binzimik istimiyırım iyıkşımlır.

Oh be. Bi ağzımın ortasına vurdum da rahatladım.

Gideyim de gecenin geri kalanını biraz Muammer Güler'in yıllar önce kaybettiği öz boynu olarak geçireyim. Öylesine özgür, öylesine deli dolu, öylesine bir ücra köşede, kim bilir belki yatağın altında... Öperim can okur.

Daçe.3 kat daha fazla Ömer Üründül

 1. işsiz says:

  izzet altınmeşe'nin beni de olabilirdin,bi de öyle düşün.

 2. Ekin y. says:

  herkes işteyken Melih Başganın yatak odasına girebilsem. Her şeyi elleyip bu ne lan acaba falan diyebilsem, sonra her şeyin yerini felan değiştirsem, başka bir şey yine isterim ama bana da bu bi iki ay yeter bence.

 3. Size seçtiğiniz herhangi bir ülkede iş personel başlatmak için herhangi bir miktar kredi yeteneğine sahiptir, bu nedenle herhangi bir ülkeye seyahat için vize gerekirse, lütfen bu e-postayı İletişim: visaagency040@gmail.com veya bir kredi ihtiyacınız varsa başlamak için nazik şirket İletişime kadar personel Bu e-posta: finance_institute2015@outlook.com

  Firmamız Bu feryat bilgilere uzmanlaştı.
  (1) denizaşırı seyahat için vize veriyoruz.
  (2) onlar personel başlatmak için tek bir işletme için% 2 faiz oranıyla kredi vermek.
  (3) kara mallarını sigorta.
  (4) ev mallarını sigorta.
  (5) oluşturmak ve bireysel aylık taksit ödeyerek ucuz miktarda çıkar.

  Eğer ev veya aylık taksit ödeyerek herhangi bir emlak satın almak istiyorsanız, firmamız herhangi bir sorun olmadan seçtiğiniz herhangi bir süre ve seçtiğiniz herhangi bir ülkedeki bir tane almak için yeteneğine sahiptir.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)