7 Mayıs 2012 Pazartesi

Şenlik Tipleri

6 tane ömer üründül tadında yorum
Herkesin şenlik eğlencesinden anladığı şey ne kadar da farklı. Beni iki yıl aradan sonra ilk kez heyecanlandıran şenlik programından bahsederken, "Olm Bedük geliyomuş lan!" dediğimde, "Bedük kim lan?" cevabını veren oldu. Önce bi şaşırdım, sonra gittim elini sıkıp yanaklarından öptüm filan. Akabinde hızla uzaklaştım.

Kimisine "İkinci gün Metallica, üçüncü gün Lady Gaga geliyomuş" desen, "Immhh" der. Öyle bi yüzünü ekşitir, dudaklarını gerer, elmacıkları çıkık çıkık olur, bi böyle sevimsizleşir. O "Immhh" resmen meymenetsizliğin somutlaşmışıdır. Ete kemiğe bürünmüşüdür. İstersen git o adama "Olm Metallica sahnede Lady Gaga'yla grup seks yaparken bi yandan da helikopterden 50 Cent atlayacakmış, sonra da helikopter fizik çimlerine düşücekmiş!" filan de, o "Immhh" gelir yine. "Yani ne biliyim abi, bu sene bana hitap etmiyo" olur.

Böyle böyle doğuştan şenliği sevmeyen adamlar var. Kim gelirse gelsin bi burun kıvıranlar.

Bi de tam bunlara zıt, her şenliği mutlaka beğenen, "Kızzıaam süper yeaaa tam benlik olcak!" diyen tipler oluyor her sene. O insana da ha Mor ve Ötesi gelmiş, ha Ferdi Tayfur gelmiş hiç fark etmez. O yine bi yolunu bulup coşacak, durduramazsın. Hayvan gibi her gün bir şişe şarabı tek başına bitirecek, her gün arkadaşlarının uyarılarına triple cevap verecek, ama her akşam sonunda kusacak insanlar var. Tam senlik oluyo canım sen devam et.

Şenliğe sınav koyan, teknik gezi ayarlayan, "Nası olsa şenlik haftası bunlar derse gelmez, ben en iyisi bi yoklama alıyım" diyen, "Dönem içinde belki az yorulmuşlardır, şenlikte de ben bu mallara ödevi dayayayım" gibi hayın ve de ahraz düşüncelere sahip olan hocalar var ya. Hah işte onlarla diğer tarafta görüşücez. Diğer taraf dediğim, hani benim ilerde rektör tanıdığım olacak, hepsinin ayağını kaydırıcam. Mis.

Tabi, şenliğe denk gelen sınavı gözü kapalı erteleyen hoca da candır, bu da not düşülsün.

Sınavdan yeni çıkmış öğrencinin coşkulu gerginliğini napıcaz ya? Her an herkese patlayacak gibi. Yanlışlıkla ağzını açıp "Üç" filan desen, "SINAV HAKKINDA KONUŞMUYORUZ ŞŞŞŞT TAMAM." diye göz dağı veren de aynı öğrenci. Sınavdan çıkmışım amk, sınavdan konuşmayayım da neyden konuşayım, Şili'nin dış siyasetinden mi konuşayım orda, MönşenGladbah'ın gelecek sezon ligde ne yapacağından mı konuşayım, ne konuşayım?

Çok kişiyle aynı anda mesajlaşıyoken, bi on dakika boyunca kimseden cevap gelmiyo ya. Ölümün soğuk nefesini orda hissetmiyosan hiçbi zaman da hissetmezsin diye düşünüyorum.

Şenlikten sonra bir yazıyla daha beraber olacağımızı temenni eder, şimdilik sağlıcak içinde boğulmanı tavsiye ederim.

Daçe.

6 kat daha fazla Ömer Üründül

 1. pınar says:

  Benim ileride bi rektör tanıdığım olmayabilir yalnız :şifreli:

 2. Daçe says:

  ehehehehhehehe senin olmayacak benim olacak, ama senin de rektör tanıdığı olan bi tanıdığın olacak :)

 3. littleiv says:

  yine ağzım kulaklarımda okudum ve blog yazmak için gaza geldim. teşekkürler blog'un ve blogcunun dostu daçe :)

 4. Daçe says:

  sen yazmazsan, ben yazmazsam, ondan sonra tüvitr niye tutuldu da bloglar niye patladı oluyor. mümkünse yazalım brom.

 5. Mjora says:

  bedük , dolapdere big gang gibi adamlar bence tam şenlik adamları,geldiklerinde güzel oluyor...kusmaya odaklı her şeyi beğenen kız siktirsin gitsin , ayrıca ben de son zamanlarda bir pseudo-agorafobik olarak şenliklere katılmayı sevmiyorum...şenlik ismi bile kötü...şenlik...

 6. Size seçtiğiniz herhangi bir ülkede iş personel başlatmak için herhangi bir miktar kredi yeteneğine sahiptir, bu nedenle herhangi bir ülkeye seyahat için vize gerekirse, lütfen bu e-postayı İletişim: visaagency040@gmail.com veya bir kredi ihtiyacınız varsa başlamak için nazik şirket İletişime kadar personel Bu e-posta: finance_institute2015@outlook.com

  Firmamız Bu feryat bilgilere uzmanlaştı.
  (1) denizaşırı seyahat için vize veriyoruz.
  (2) onlar personel başlatmak için tek bir işletme için% 2 faiz oranıyla kredi vermek.
  (3) kara mallarını sigorta.
  (4) ev mallarını sigorta.
  (5) oluşturmak ve bireysel aylık taksit ödeyerek ucuz miktarda çıkar.

  Eğer ev veya aylık taksit ödeyerek herhangi bir emlak satın almak istiyorsanız, firmamız herhangi bir sorun olmadan seçtiğiniz herhangi bir süre ve seçtiğiniz herhangi bir ülkedeki bir tane almak için yeteneğine sahiptir.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)