26 Nisan 2012 Perşembe

Macun Tübü Savaşları

3 tane ömer üründül tadında yorum
Jövö'nün ortam entelliğine olan katkısının yüzde atmışlara kadar gerilediği böyle bir dönemde, blog istatistiklerini yerlerden toplayarak geldim yemin ediyorum. Arkadaş, piüeeeee. Bu ne. BU-NE. Nç nç nç ne kadar ayıp bişey ya, ne kadar ayıp. Buradan anlıyoruz ki iki ay yazı yazmasak blogun adını unutacaksınız. Hiiiii. Nç nç nç.

Yeterince trip attıysam gel de bir makas alayım can okur. Neaber ya ne yaptın? Ya ben sana trip attım da aslında gayet haklısın. Ben bile adamsendeci gibi kendi bloguma girmiyorum kaç gündür. "Ne gircem yeaa yeni yazı mı var." Vicdanımın sesi, kalp gözüm, orta kulağım. Hepsi aynı adamsendecinin -ben- mitozlanmışı.


Gece 12'de, 2012 Türkiye'sinin göbeğinde, medeniyetler beşiği Güvenpark'ta, "Orda kal, portakal" diye meyve satmaya çalışan seyyar manav var. Ya ben daha ne diyebilirim.Bizim evde çok acayip bi inatlaşma konusu var sevgili okur: Dibi gelen diş macunu. Şimdi diyelim diş macunu tübünün dibi gelmiş, artık bitti bitecek, bi gözü çöpe bakıyor. Sonraki ilk birkaç gün, o tüp, evin diğer fertleri tarafından biraz daha macun çıkartmaya zorlanıyor. Ne bileyim işte her bir yanı sıkılıyor tübün, şurada kalmıştır burada sıkışmıştır şeklinde dimalarla, evde üç kişi, tübe giriliyor. Diyelim o tüp iyice zorlandı sıkıldı mıncıklandı, ve haliyle tübün son hali evlerden uzak bi tipe büründü. Ama duuur, daha bu ne ki. Aortları çöktürülen macun tübünün bu halinden tatmin olmayan biz emperyalist ev güçleri, sonraki iki üç gün daha tübün kanını emmeye devam ediyoruz. Şöyle de acayip bi olay var; bütün bunlar olurken aslında önceden alınmış ve hiç açılmamış bir tam dolu macun tübü, bu tipi skilen tübün hemen yanında hazır bekletiliyor. O dolu tüp, bütün kibriyle orada dik bir vaziyette tecavüzü izliyor. Tam bir insanlık dramı sayın seyirciler. Neyse. Tabi ben de bu duruma iyice ifrit, iyice ahraz olmaya başlıyorum, o sömürülen tüp artık bitirilsin de yenisine geçelim istiyorum. Fakat ben bunu istedikçe ev halkının eski tübe olan umudu artarak devam ediyor, "Vardır onun içinde daha vardır" deniyor. Ben de yeni tübe geçmek istemiyorum ki hani laf söz çıkmasın "Aa hemen pes etti maal" diye. Haliye içten içe de olsa, inanılmaz bir inada biniyor iş. Sonuç olarak "kendisinden yararlanılan" tübün eski halinden eser kalmıyor. Tübün dili olsa da konuşsa, acılarını anlatabilse bir bir. Ama yok. O sesini çıkartmadıkça biz de ondan yararlanmaya devam edeceğiz. Yeni alınan, hiç açılmamış, yepisyeni tüp de ordan bütün kalenderliğiyle bakacak ona. Gerçekten çok büyük günah. Ne pis insanmışız biz şu an insanlığımdan tiksindim. İyakşamlar.

Yolun darlığından ötürü karşılıklı gelen iki jipin birbirine yol verdiğine şahit oldum geçen gün ve sadece birkaç metre uzağımdaydı. Zenginliğe hiç bu kadar yaklaşmamıştım bebiş okur.

O diil de, bakın ben burda yapsam "Bok gibi tespit + ironi hiç olmamış", elin oğlu söyleyince "UU BEYBİ İRONİYE BAAK!!" falan oluyor. Şu nedir ya yalvarırım biri açıklasın: "Yakıyor elimi ne zaman uzatsam / yatağın soğuk tarafı..." Allah kahretsin böyle kadersizliği kısmetsizliği ya.

Hayır ayrıca yatağın değil yastığın soğuk tarafı olur, tespit yapmış da nereye yapmış acaba. Allahallaa. Nç nç nç.

Daçe.

3 kat daha fazla Ömer Üründül

 1. littleiv says:

  ahahahdkjshjdkha özlemişiz be valla. tüp olayının bir yerinde kahkaha attım.

  yatağın soğuk tarafı ile ilgili twit yazdım güzel tepkiler aldım. onlara vurunca insanlar seni seviyo bunu tesbit ettim. tespit değil tesbit :)

 2. Daçe says:

  ehehehe tespit ile tesbitin ayrıldığı çok ince noktalardan birine parmak bastığın için teşekkür ediyorum bro. :) sevgilerimle.

 3. Size seçtiğiniz herhangi bir ülkede iş personel başlatmak için herhangi bir miktar kredi yeteneğine sahiptir, bu nedenle herhangi bir ülkeye seyahat için vize gerekirse, lütfen bu e-postayı İletişim: visaagency040@gmail.com veya bir kredi ihtiyacınız varsa başlamak için nazik şirket İletişime kadar personel Bu e-posta: finance_institute2015@outlook.com

  Firmamız Bu feryat bilgilere uzmanlaştı.
  (1) denizaşırı seyahat için vize veriyoruz.
  (2) onlar personel başlatmak için tek bir işletme için% 2 faiz oranıyla kredi vermek.
  (3) kara mallarını sigorta.
  (4) ev mallarını sigorta.
  (5) oluşturmak ve bireysel aylık taksit ödeyerek ucuz miktarda çıkar.

  Eğer ev veya aylık taksit ödeyerek herhangi bir emlak satın almak istiyorsanız, firmamız herhangi bir sorun olmadan seçtiğiniz herhangi bir süre ve seçtiğiniz herhangi bir ülkedeki bir tane almak için yeteneğine sahiptir.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)