14 Aralık 2009 Pazartesi

Sinyor Berlis

1 tane ömer üründül tadında yorum
● Fotoğraftaki Ankaragüçlü azgın taraftar gibi çıkan insanı tanıdınız değil mi? Tabi üst tarafta koskoca Berlusconi yazınca tanırsınız. Çünkü ben şahsen zorlandım tanımakta kendisini. Olayı yenice duydum, hemen açtım internetten izledim. BBC'den izledim tabi screenshottan da belli olduğu gibi. Aşağısı kurtarmaz çünkü. Böyle de pis bi yönüm var. Edvenzidim ya ben, illa açıp yabancı kaynaklardan alıcam haberi. Haberde geçen o "in spite of the fact that" kalıbını duyucam, rahatlıycam. Böylesine pis bi yön işte benimkisi. Neyse. Berlis'e geçmiş olsun diyorum, en içten dileklerimle Allah'tan rahmet, sevenlerine başs.. Yok. Pardon. Onun da sırası gelicek dimi. Ulan var ya, günahım kadar anca seviyorumdur Berlis'i de. Bi de sırf Berlis demek için seviyorum. Onun dışında ağzı burnu dağılmış falan, benim için sorun değil. Zaten hemen açtım feysbuku, dayak atan abimizin hayranı oldum. Eline sağlık. Valla rahatladım ha. Oh.
● Bak şimdi arkadaşım yaklaş iyice. Yaklaş yaklaş. Heh, bak. Massimo Tartaglia diye ismin var, Berlis'i dövmüşsün, bi de diyosun ki ismim espri konusu olmasın. Olucak şey değil bence. Yok hayır yani kusura bakma ama ben o "tartaglamak" esprisini yapmazsam ölürüm. Yüzeysel bi insanım çünkü. Böyleyim.
● Berlis demişken, söylemeden geçemeyeceğim. Ben bu İtalya'nın kabak gibi çizme şeklinde olmasına çok özeniyorum. Biraz da gıcık oluyorum, kıskanıyorum alttan alta. Niye derseniz, benim güzel ülkem harita üzerinde hiçbişeye benzemiyo da ondan. Ne güzel, adamlardan her yerde "Çizme şöyle", "Çizme böyle" diye bahsediyolar. Çünkü resmen çizme yani. Kimse kalkıp diyemez ki azıcık sanki yamuk gibi. Değil! Yamuk falan değil. Sensin azıcık yamuk, ama İtalya'nın harita üzerindeki şeklinde hiç hata yok. Di Perfecto! Burdan İtalya'da televizyonları başında bizleri izleyen gurbetçilerimize selam gönderiyorum. Varsa tabi.
● Eğer 15.-17. yüzyıllar arasında, Karayiplerde yaşayan yerli halktan bir vatandaş olsaydım, mesela bir Çukuhungu olsaydım, o sömürgecilik akımlarında o kadar ülke arasından, gelecekse İtalya'nın gelip sömürmesini isterdim. Tabi şimdi burda Çukuhungular'ın toprak bütünlüğüne de saygı duyuyorum ama ne bileyim, yüzyıllar boyunca bir Çukuhungu olarak kalmak falan, sanki bana biraz utançvericiymiş gibi geldi. Hadi sen Çukuhungu'sun, en azından bırak da oğlun İtalyan olsun. Tamam belki ilerde gey olma ihtimali biraz fazla olucak ama, Çukuhungu kalmasından iyidir diye düşünüyorum. Burdan yeryüzündeki son Çukuhungu'ya da, eğer kaldıysa şu güne kadar, ona da selam gönderiyorum.
● O diil de Çukuhungu diye bir halk yok sanırım. Ama olsa ne güzel olurmuş. Çok 'can' bir adı var çünkü.
● Ülkeler coğrafyasından bugünlük bu kadar. Bu ünitede neler öğrendik? Çukuhungular çok sevecen bir halk, fakat Berlis yönetimindeki İtalyan ordusu tarafından asimile edilme tehlikesiyle karşı karşıya. Berlis uçkurunun peşinden daha az koşsa keşke. Ama napalım di mi, o da öyle sapıkçana bir insan. Feysbukta videoları çıkıyo, kadın polisi taciz ediyo, ne biliyim gülüyosun sonuçta. Ha ben gülüyorum açıkçası. Şimdi sizleri yeniden dağ gibi Berlis'in suratının çatına çatına yediği minyatür Milano heykelinin sebep olduğu tatsızlıkla başbaşa bırakıyorum. "O An" gibi.

Daçe.

Bir kişi Ömer Üründül olmaya çabaladı

  1. littleiv says:

    ağzına vurmuşlar resmen. berlis'in. tabii bunu evde kalmış italyan halkından bir vatandaşın yapmasından doğal bişey yok. adam demiştir lan bu berlis karı kız içinde biz niye sefalet sürüyoruz.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)