26 Kasım 2009 Perşembe

Arife Postu

8 tane ömer üründül tadında yorum
● Birtakım şeyler söyleyip gideceğim.. Ok, anlaştık.
● Geçen gün bi tane sürücü adayını araç sollarken gördüm. Son hızda hem de. Dedim ki o an içimden, "Sen" dedim, "aday falan değilsin, sana daha da aday diyenin ben ağzını burnunu karışlarım." dedim. Her şeyden habersiz, son hızda, geçti gitti.
Göz görmemesi çok fena okur ya. Bazen acayip zor durumda bırakıyo. Hele bi de okul gibi sosyal bi ortamda hiç şans tanımıyo hiç.. Geçen bi arkadaşa, böyle uzaktan falan, "Hakan, Allah belanı versin lan!" diyodum, hani bi de böyle gülerek falan, şaka yollu; son anda o arkadaşın aslında arkadaşım olmadığını fark ettim, tabi o sırada "Hakan" lafı ağzımdan çıkmıştı bi kere. Çocuk gerçi haliyle Hakan falan olmadığı için bakmadı bile, ben de o kalabalıkta hiç tanımadığım birine sırıtarak Hakan dediğimle kaldım. Çok pis tabi. Hemen hızlı adımlarla olay yerinden kaçıkaçıverdim.
Bizim okulda bitmez tükenmez bi otostop geleneği var. Gerçi seviyorum da, niye bitsin. İşte neyse, ben bunu okul sınırlarının dışında, hatta bildiğin Dikmen Caddesi'nde uygulamaya çalıştım geçen. Haliyle tutmadı. Böyle bi yirmi araç falan insafsızca, duyarsızca geçti gitti önümden. Sonuçta her şey yine dolmuş durdurarak bitti.
● Dolmuş demekten de bıktım ama, dolmuşta "welcome" yazıyo lan!
● Telefonumun içi o kadar pis o kadar pis ki, kendi kendine yeni bi sim kartı oluşmuş içerde. Aldım inceledim falan. Attım sonra.
● Haa tabi şimdi deseler ki, "Teknolojik bağlamda en çok üşendiğin durum nedir" deseler, yani bilemedim şimdi ama buna yakın bişey deseler, gözüm kapalı cevap veririm. Derim ki, arkadaşla sim kartı değiştirmek. Daha da gereksiz yere uğraştırıcı bişey bilmiyorum ben. Haa ama tabi her şey teknolojik bağlamda. Her bağlamda bakmam ben öyle.
"Sen kimin oğlusun?"dan daha güzel bişey varsa, o da "Babana selam söyle"dir. İlkinde cevap zorunluluğu varken, ikincisinde her şey senin insiyatifinde. Ne güzel dimi.
● Bugün Aşti'ye bi yolum düştü. Yolum düştü derken, tabi psikopat gibi geçerken uğradım değil, cancaazımı yolcu ettim falan. Dönüşte Ankaray'a binicem, Kızılay'a gidicem işte. Tam turnikelere geldiğimde adamın biri yanaştı, al dedi genç dedi çocuklarını da al dedi.. Ha yok o başkaydı.. Al dedi genç dedi, bu kartın daha 45 dakkası dolmadı, doya doya kullan dedi, elindeki Ego kartını bana verdi. O an ama nası mutlu oldum, nası mutlu oldum; şimdi istesem de anlatamam. Öyle bi mutlu oldum. Böyle de can insanlar var. Sağolasıca, iyi bayramlar geçiresice.
● O diil de bu Amerikalılar falan hakkaten çok iyi İngilizce konuşuyo ya. Valla. Geçen bi şarkıda "..inspite of the fact that..." duydum, oha dedim. Adam şarkı değil, resmen essay yazmış.
● Trafik ışıklarına ampul diyen insana da can diyeceğim ama, ampul de denmez ki arkadaş. "Ampulde inicem" diyo. Değişik mi ne.
Bence insan ömrü en fazla 90 yıl olmalı. Neden dersen, 90'dan sonra bi yaş yok da ondan derim. Mesela görüyorum çevremde falan, "93 yaşındayım" diyo teyze. Halbuki yani aslında 3 sene önce bitirmiş tüm planını programını. Kaç yaşındasın denince 93 demesin de 90+3 desin bence. 98'se 90+8 desin. Uzatma dakikaları gibi. Yani ne bileyim sevgili okur allasen söyle bi, 98 diye yaş mı olur? Ayıp, valla ayıp.
● Bugün ilk kez "yolcu uğurlamanın verdiği burukluk"u bizzat hissettim. Hakkaten de çok fena şeymiş. Bildiğin "burukluk" yani. Kelimenin hakkını vermiş resmen.
● Başta belirttiğim gibi, birtakım şeylerimi söylediğime göre ben artık gideyim yavaştan. Herkese şahikulade bayramlar diliyorum; büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin yanaklarından, 90'lı arkadaşlarımın da gıdılarından öpüyorum. Haydi görüşmek üzere.

-blogun yaratıcılıktan en uzak ikinci başlığını koydum. birinciyi bulana bayram şekeri.-

Daçe.

8 kat daha fazla Ömer Üründül

 1. littleiv says:

  birtakım yorumlar yapıp gideceğim, baştan söyleyeyim sonra şey olmasın :)

  *kendi kendine oluşan sim kart iyiymiş. ben de bi arıyım belki vardır.

  *sen kimin oğlusun haggaten süper bişey

  *ahahah al dedi git dedi efsane yaa.

  *essay yazan amerikan ahaha

  *ve azrail uzatmaların 4 dakika olduğunu gösteriyor. hmmm neden olmasın.

  son olarak da iyi bayramlar.

 2. Cancaaz karşılama nasıl bişedir ya onu bilir misin Daçe:)
  o sabah aynaya bi farklı bakarsın falan..,Aşti'nin o meşhur yanlış yazılı Aşti İşletmesi bidöbödö yazan tabelasının altından hızla geçip x-ray'de bi yavaşlarsın güvenlik hızından şüphe etmesin diye,merdivenin tepesinde istambul var mı istambul 20lira diyen abiye bakmadan aşağı gelen yolcuya koşarsın saatine bakarsın 07:13 oha inmiştir 13 dkdır falan olursun...
  Daha uzatmayayım da uyanabilirsen cancaaz dönüşünde bi dene bakalım bunu.

  neyse bayramda sanırım radyoda işin yoksa evde 2buçuk litre çamlıca içer bilgisayar oynarsın son 2 gün vicdan azabı çeker fizik'e bakarsın belki curve alırız bu sefer umuduyla.İyi bi bayram mı bu sence Daçe?Dede memleketinde k.çını 1.80 yayıp kebap yeyip yayılmak varken,cepleri doldurmak varken bu da bayram mı Daçe.

  sevgilerimi sunarım.

 3. melike says:

  daçe blogunu bi süredir okuyormda nereli olduğuna hiç denk gelmedim (geldiysemde hatırlamıyorum) bu kebab şalgam bici bici seven insan ancak adanalı olablir diye düşndüm yanlış mı düşünmüşüm?

 4. kendisi girip bi bakmıyo yorumlarımıza ayıp ediyo dün alemlere akmış fink fink geziyodu ama evet,daçe Adanalı

 5. Adsız says:

  cancaaz ha :/
  Allah kavuştursun :p

  katya

 6. Daçe says:

  yorumlar için teşekkür ediyorum, cevap biraz geç olucak; evet adanalıyım :)

 7. melike says:

  geç olsn güç olmasn demiş atalarmız şimdi sende bizim oralardanmışsın demek isterdim adana şivesiyle(gerçi bunu orda söylenmesnde pek bir değişiklik olmuyor sanırsam ama) amaaa ne oranın şivesini doğru dürüst biliyorm nede adanalı olmama rağmen adanayı biliyorum...

 8. Adsız says:

  Private Fotzen

  Porno Flatrate

  Telefonsex Zugang

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)