29 Haziran 2009 Pazartesi

Mavi Bilgisayar'a

0 tane ömer üründül tadında yorum
Selamlar herkese. Nasılsınız? Çıktınız mı tatile? Çıkın, çıkın. "Yazın çıkmayak da, kışın bi Uludağ yaparız" diye kendinizi kandırmayın. Eylül'e kadar, hatta eğer emekli ve 60'lı yaşlarınızdaysanız Ekim'e kadar tatil yapın. Ama onu tavsiye etmem, deride buruşukluk falan yapar herhalde belli bi zamandan sonra. Zaten bu yüzdendir aslında yaşlıların kırış kırış olması. Ahohah. Yaşlanınca unuturum ben bunları tabi. Neyse. Bir kez daha gördüm ki intro yazma konusunda da az özürlü değilim.

● Tamam belki intro yazamıyorum ama totalde güzel yazıyordumdu lan hani. Hani okurken çok kez kendi kendime eğleniyorumdu bir egoist gibi. O zaman neden Prof'ta writingden 9 aldım lan? Hani, yazıyla dokuz yani bildiğin. Yapılır mı olm bu bana? Hayır bi de bilmeyen arkadaşlar için ayrıntı vereyim; writing section'ın tamamı 20 puan. O da yazıyla yirmi ediyor. Vere vere 9 vermişler. Sanata ve sanatçıya saygı istiyorum. Emeğe saygı, +rep beyler.

● 180 küsür yazılık Daçe Der Ki'de ilk kez üçleme yapmanın haklı sevinci içerisindeyim.

● Geçen gün "People May I Know" kısmında "Tanrı Yok" diye profil çıktı. Girdim, baktım. Ne amaç uğruna açıldığını çözemedim. Tam çıkıyordum ki, "Tanrı'ya Mesaj Gönder" yazıyor haliyle. Komik. Ama mesela şu daha ilginç, ki aynen kopipast ediyorum: "Tanrı herkesle yalnızca belirli bilgilerini paylaşıyor. Tanrı hakkında daha çok şey öğrenmek için, onu arkadaşın olarak ekle."
"Ahohahaha" diye yarılıverdim orda. Ama eminim o an traşkk diye elektrikler gitseydi eşhedünün kralını çekeceğimdi. (bir de bunun Allah fan page olanı var ki, onu rectoa yazmış Malın Gözü'nde. böyle de içi temizmiş. ahah.)

● Michael Jackson'ın ölümünden sonra kimle konuşsam, "Çok dinlemiyordum ama üzüldüm." falan diyor. Ben dinlemiyorduysam, sen dinlemiyorduysan, kim dinliyordu söyleyin bana.

● Bir hafta içinde ne ölüm yaptı be. Önce Kazım Koyuncu'yu andık falan. Sonra Çarli'nin meleklerinden biri öldü. Sonra Michael Jackson. Ve şimdi de.. Sıkı durun dostlar.. Mavi Bilgisayar.. Evet, canımız ciğerimiz, Ankara'nın neredeyse simgesi hâline gelen kocaman ama sempatik firmanın "bödöff!" diye batıverdiğinin haberini aldım. Nasıl üzüldüm var ya.. Hani, "Mavi Bilgisayar", zamanında Kızılay'da ancak bir apartman katını kiralamışken oradan gidip ilk mp3 çalarımı almıştım. 5 yıl falan oluyor herhalde. Sonra o apartmanın giriş katını aldılar, gittim bilgisayar aldım. Sonra büyüttüler. En son Çukurambar'da devasa bi mağaza açtılar. Alışverişimi kesmedim, sürekli gidip geldim. Ama şimdi.. Şimdi iflas haberini aldım ve.. Konuşamayacağım dostlarım.. Gulb..

● Dün haberlerde Baykal'ın Erdoğan'a "Yargıyı mıncıklamayın!" diye ayar vermek istemesine şahit oldum ki, "Allahım" dedim, "Bu nasıl muhalefet, nasıl iktidar." Onlar birbirlerini mıncıklasın, olan sana olsun, bana olsun, Mavi Bilgisayar'a olsun.

"Ve spor.." diyip geçmek istedim, ki cuk diye oturuyor olsa gerek.. Hani futbolla ilgili büyük organizasyonlardan hemen önce mutlaka tüm takımların yıldız oyuncuları, artıları-eksileri, işte ne bileyim tarihinde almış olduğu kupalar falan yazılır ya turnuva albümüne, dergilere, oraya buraya. İşte bence 2010 Dünya Kupası için çıkıcak olan turnuva albümlerinde Güney Afrika milli takımının eksilerinde vuvuzela, artılarında da Mphela yazılmalı. Mphela kadar ayarcı insan ben görmedim. Sen tut, Afrika'nın bağrından kop gel, böyle aslanların, zebraların falan arasından; zibilyonluk İspanya'ya 90+3'te frikik golü at, maç uzatmalara gitsin. Olacak iş değil.

● O değil de, Konfederasyon Kupası'nın mantığını anlamıyorum lan ben senelerdir. Biz de katılmıştık mesela zamanında. Ama nedir yani, niye yapılır? Öyle amaçsız kupa olmaz olsun.

Neyse efendim, siyah noktaların da bir sınırı var. Ben onlara para veriyorum. Bir sonraki görüşmeye kadar kendinize çok iyi bakın. Bakın içten söylüyorum ha. Sağlıcakla kalın.

Daçe.

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)