5 Mayıs 2009 Salı

Wolverine

0 tane ömer üründül tadında yorum
Bizler "Avcumda Allah yazıyor lan!" geyiği çevireduralım, elalem elinden metal pençeler çıkartıyor. Allah vergisi işte, naparsın.. İki alttaki satırdan itibaren spoiler vericem. Hakim olun kafanıza gözünüze.

Film 1845'te Kanada'da başlıyor yanlış görmediysem. Amerika'da da olabilir, emin değilim. Zaten ha Amerika ha Kanada lan, ikisi de aynı ülke gibi. Bizim Wolfenstein henüz çocuk. Bir gece evi mahallenin sütçüsü basıyor, tamam mı. Sütçü nasıl sarhoş ama. Çakmak çak, alev alır yani o derece. Evin babasını falan vuruyor. Tabi sütçünün, babasını öldürdüğünü gören Logan o sinirle kabızcasına ıkınmalara giriyor, kasım kasım kasılıyor ve adeta bir Ankaragücü taraftarıymışçasına ellerinden pençeler çıkıyor (zaten başta etten kemikten olan pençeler, sonradan metal döner bıçaklarına dönüşüyor). Herkes o an şaşkın şaşkın bakarken, gidip sütçüye hıttık diye saplayıveriyor pençeyi. O sahnede öğreniyoruz ki, Logan'ın babası aslında sütçü.. Ah annesi, ah annesi..

Böyle başlayan bir hikayesi var Wolverine'in. Başlıyor ve bir daha bitmiyor. Evet, bu adam uzun yaşam diyetiyle teaa günümüze kadar geliyor. Biz de filmin başında, beş dakikalık "starring" kısmında, katıldığı bilimum savaşları falan görüyoruz. Girmediği savaş yok. Çakı gibi bir asker maşallah.

Şimdi bu film öyle komplike ve dört bir yandan işleyen bir film ki; kimi, hangi konuyu, nasıl anatacağımı şaşırdım. O yüzden kasmadan, burada bitiriyorum spoiler'ı. Aksiyon, bilimkurgu ve Marvel severlerin kaçırmaması gerektiğini de şiddetle belirtiyorum. (buradan, gnctrkcll indirimlerini sonlandıran yetkililere sesleniyorum.. ayaklarından pençeler çıksın inşallah)

Daçe, Marvel Comics Headquarter'dan bildirdi. (bu HQ çok yüksek lan, başım dönüyor.)

Etiketler

anket (4) foto (54) motion (1)